Gyurcsány elvitte a show-t, Orbán mozgósított
Utolsó frissítés:
Orbán Viktor szerint közeledik a valódi felszabadulás, de ehhez lassan el kell kezdeni a szerveződést úgy, ahogy azt 2010-ben tették. A baloldali nagygyűlésen Gyurcsány kapta a legnagyobb tapsot, ő és a kis pártok vezetői közös listát követeltek. A Jobbik szerint az MSZP-nek és a Fidesznek is el kellene húznia.
Most érkezett
Gyurcsány: kétszer részt vettem Orbán legyőzésében
Nincs idő taktikázni, ezért kimondom: ha így folytatjuk, akkor jövőre veszíteni fogunk, elbukik a köztársaság ügye – kezdte felszólalását Gyurcsány Ferenc, aki úgy aposztrofálta magát, kétszer legyőzte Orbánt. A DK elnöke szerint "Magyarországot egy hazug gazember vezeti", ezért mennie kell.
Percről percre
Bibliai idézetekkel bombázzák a Békemenetet
Megjelentek a Bayer Zsolt által vizionált provokátorok, de nem hahások, hanem a Társaság a Tudatos Társadalomért nevű szervezet két képviselője tart egy-egy táblát. A két fiú bibliai idézeteket írt a táblájára, Ézsiástól a "Jaj azoknak, akik jogtalan rendeleteket hoznak" kezdetűt, és Máté evangéliumából azt, hogy "Ne ítélj, hogy ne ítéltesenek". A békemenetesek nem szólnak hozzájuk, néhányan odamennek és elolvassák a transzparenseket.
Ami a Podmanicky utcánál egy újabbal bővül – ezúttal az úton kifeszített transzparens formájában. A szöveg szintén Ézsiás: "A nép vezetői tévútra tértek, s akiket vezettek, eltévedtek".
Kuncze szerint közös lista kell
Kuncze Gábor, a Szabadelvű Polgári Egyesület vezetője szerint világosan kell beszélni: ne azt ünnepeljük, amit egy éve kellett volna megtenni. Szerinte közös lista kell, az egyéni jelöltek mögött pedig minden párt neve kell, hogy szerepeljen. A közös lista vezetőjét pedig a választóknak kell kikényszeríteni, ha nem sikerül megegyezni. Harmadik lépésként pedig a választásokig meg kell valósítani az alternatív szavazatszámlálást.
A Jobbik az Erzsébet téren
Megérkezett a menet az Erzsébet térre, a placc aligha telik meg, bár a hivatalos program csak négykor kezdődik.
Bokros: ez az utolsó esély az összefogásra
Bokros szerint a demokratikus ellenzéki összefogással lehet csak Orbánt legyőzni, sőt szerinte ez lehet, hogy az utolsó esély. Utána már csak a forradalommal lehet elűzni az újkommunistákat. Kárt tesz az szerinte, aki nem csatalkozik az összefogáshoz, de az is, aki válogat.
Jobbikos szervezők: "a rendőrség kéri", hogy takarják el a gárdista jelvényt
A József Attila utca felől közeledik a Jobbik a Deák tér felé. A párt rendezvényein megszokott motorosok mintegy 20 fős csoportja letáborozott az út mentén, és várja a tömeget. A menetelők közt egy középkorú hölgyhöz, akin gárdista jelvény (kitűző) van, odaléptek a szervezők, tudósítónk hallotta, amint azt mondják neki, hogy a rendőrség kifejezett kérése, hogy ilyesmi ne legyen látható, ezért legyen szives felvenni a kabátját, és eltakarni a jelvényt.
Bokros újkommunistázik
Bajnai után Ungár Klára, a SZEMA elnöke beszélt, aki a gyerekek jövőjéért aggódott.
Bokros Lajos, a Modern Magyarországért Mozgalom elnöke szerint aki mindenre kiterjeszti az államellenőrzés, az nem jobboldali, hanem újkommunista. Szerinte el kell őket zavarni, és ez lehetséges.
A Békemenet megy
A Nyugati pályaudvarnál jár a menet eleje, de a szellős tömegnek a vége még a Margit hídon lépdel.
Schiffer: 1956 mindenestől a népé
Schiffer András, az LMP társelnöke szerint az a küzdelem, amely elindította az 1956-os forradalmat a nemzeti függetlenség érdekében, olyan követeléseket hordozott magában, amelyek megvalósításával a mai napig adósok vagyunk. Az országgyűlési képviselő szerdán a budapesti Új köztemető 301-es parcellájában, a párt megemlékezésén azt mondta, az 1956-os felkelés egyszerre volt szociális forradalom és nemzeti függetlenségi szabadságharc, 1989 után viszont a követelések egyike sem teljesült. Schiffer András közölte, a forradalom lényege a nemzeti függetlenség kivívása és egy olyan társadalmi, politikai rendszer megteremtése volt, amelyben a rendszerváltó elit sem volt érdekelt. Hozzátette: bár 1989 a legitimációs alapját '56-ból vette, alig szólt másról, mint az állami vagyon szétosztásáról. Az LMP-s politikus hangsúlyozta, hogy 1956 mindenestől a népé és nem az eliteké.