Gyurcsány elvitte a show-t, Orbán mozgósított
Utolsó frissítés:
Orbán Viktor szerint közeledik a valódi felszabadulás, de ehhez lassan el kell kezdeni a szerveződést úgy, ahogy azt 2010-ben tették. A baloldali nagygyűlésen Gyurcsány kapta a legnagyobb tapsot, ő és a kis pártok vezetői közös listát követeltek. A Jobbik szerint az MSZP-nek és a Fidesznek is el kellene húznia.
Most érkezett
Szobor helyett most táblát avatott a Szolidaritás
A Szolidaritás a Clark Ádám téren csak megemlékezett az Orbán-szobor ledöntéséről. Egy táblát lepleztek le, amelyre azt írták: "Itt állt 29 percig Orbán Viktor polisztirolhab-műgyanta szobra".
Kónya Péter beszédet is mondott, örült, hogy nem fotelforradalmárok vannak, hanem akik arccal vállalják, hogy hisznek a demokráciában. Szerinte Orbán Viktor egy élő bálvány, akihez tízezrek vonulnak. Ilyen szerinte csak Észak-Koreában van.
Percről percre
Meztelen provokátoroktól tart a Békemenet
Készítsetek fotót vagy videót mobiltelefonnal minden provokációban részt vevő személyről – adta ki a parancsot Facebook-oldalán Bencsik András, a Békemenet szervezője. Azt is javasolja, hogy ne csak a provokátorokról, hanem azokról is készítsenek felvételt, akik nekik támadnak, "hogy később azonosítsuk őket". Szerinte a provokátorok azt akarják videóra venni, ahogyan a Békemenet tagjai ingerülten reagálnak. "Lehetséges, hogy félmeztelen nők fognak ugrálni, és az is, hogy Orbán Viktort gyalázó feliratok kerülnek elő, vagy éppen őt ábrázoló szoborfej" – vázolja Bencsik az eshetőségeket.
A Békemenet 14 órától indul a Bem térről.
Halász a Bajza utcánál koszorúzott
Megkoszorúzták szerdán délelőtt a Magyar Írószövetség Bajza utcai székházánál lévő 1956-os forradalom és szabadságharc emlékét megörökítő emléktáblát. Az ünnepségen Halász János, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) kultúráért felelős államtitkára emlékeztetett arra, hogy a forradalom szellemi előkészítésében, a forradalmi eseményekben és az utóvédharcokban egyaránt meghatározó volt az Írószövetség és számos magyar író szerepe. "Tehetségüket használták fegyverként, tollat s papírt ragadtak a forradalomért" –mondta Halász János.
Gyülekeznek a békemenetesek
Ugyan csak 14 órakor indul a Békemenet, tudósítónk szerint már pár százan vannak a Bem téren. Ennél több viszont a magyar zászló és kegytárgyárus.
Miskolcon közös megemlékezést tartottak pártok
Közös megemlékezést tartottak Miskolcon politikai pártok helyi politikusai és különböző szervezetek képviselői részvételével szerdán, az 1956-os forradalom és szabadságharc 57. évfordulóján. Az eseményen képviseltette magát a Fidesz, a KDNP, valamint az MSZP, a koszorúzási ünnepségen beszéd nem hangzott el.
Még százan csatlakoztak
A Clark Ádám téren még mintegy százan csatlakoztak a Szolidaritással vonulókhoz, a sort továbbra is egy rendőrautó zárja.
Rendőrautó kíséri a Szolidaritást
A Szolidaritás zászlaja alá csatlakozó 2-300 résztvevő átvonult a Lánchídon. Nyíregyháza és Gödöllő feliratok biztosan lengedeznek, de láttunk olyat is, hogy "Nincs az a tűzifa!".
Harrach: Rákosi örökösei videókat készítenek
Harrach Péter szerint csak 1956 tiszta forradalmának szellemiségéhez méltón szállhatunk szembe azokkal, akik Rákosi örököseiként viselkednek. A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője szerdán Kecskeméten, az október 23-i megemlékezésen több száz ünneplő előtt mondott beszédében kijelentette: amikor 1956-ra emlékezünk, egy tiszta forradalom előtt hajtunk fejet. Mindeközben azonban vannak "piszkos dolgok" Magyarországon: "Rákosi örököseiként" viselkedő emberek minden eszközt bevetve rágalmaznak, hazudnak és "videókat készítenek". Velük kizárólag az ötvenhatosok szellemiségéhez méltón szállhatunk szembe annak érdekében, hogy élhető világot és tiszta Magyarországot teremtsünk – hangoztatta Harrach Péter.
A Szolidaritás már vonul
Pár százan gyűltek össze a Szolidaritás rendezvényén a Széchenyi téren, szobrot egyelőre nem döntöttek. Tíz perccel 12 óra után a menet elindult a Műegyetem rakpart felé. A vonulók olyan táblákat tartanak, mint "Rezsimcsökkentés", "Megy a gőzös Felcsútra".
Fotó: itt töltötte Mesterházy a délelőttjét
Mesterházy Attila, az MSZP elnöke és Horváth Csaba, a szocialista párt alelnöke a Nagy Imre Emlékházban töltötte a délelőttöt.