Bankározás, nu pagagyi, könnyek – ilyen volt az EP-vita
Utolsó frissítés:
Hat párt vett részt csak az EP-vitán, miután a Fidesz-KDNP és a DK jelöltje nem ment el. A vita tulajdonképpen hat képviselő monológja volt, igaz, Bajnai Gordon többször beszólt a jobbikos Morvai Krisztinának, aki szerint utoljára akkor bánt vele így az MSZP és Bajnai, amikor 2006-ban gumilövedékek elől kellett menekülnie. Szanyi Tibor azt üzente Orbánnak, Viktor, balek vagy. Kásler Árpád Bajnait kóstolgatta, az SMS-es Tóth Tamás pedig csak fia meggyilkolásáról beszélt.
Most érkezett
SMS: Barrosót hazakergetni helyes lenne
Az LMP-s képiviselő egyetértett Morvaival az élelmiszerekkel kapcsolatban. Majd kiejtette Mészáros Lőrinc nevét.
Az SMS-es képviselő Szanyitól kérdezte: mit tetszettek csinálni nyolc évig. Bajnainak pedig azt mondta, Barrosót hazakergetni Portugáliába helyes lenne, mert jó lenne, ha otthon sepregetne, és nem Magyarországot gyalázná.
A Fidesznek azt üzente Tóth Tamás: Magyarországon ma cenzúra van, mert a vele készült riportok nem jelennek meg, mert nem igazán dicsérte a Fideszt.
Percről percre
Bajnai visszavág Káslernek
Soha nem ültem állami vállalat vezetésében, és eddig nyolc pert nyertem meg a libákkal kapcsolatban – vág vissza Bajnai az őt bíráló Káslernek. Az Együtt-PM listavezetője szerint az sem igaz, hogy kormányon nem csökkentették az adókat.
Kásler Bajnait, Szanyi Morvait kóstolgatja
Kásler elképedt, milyen folyékonyan tudnak beszélni Bajnaiék és az MSZP-sek az adócsökkentéséről, amikor hozzájárultak Magyarország kifosztásához.
Szanyi Morvai szavain akadt fent, hogy a Jobbik nem akar kilépni az unióból, mivel csak ezt hangoztatja évek óta, illetve uniós zászlókat égetnek. Véget kell vetni szerinte a rossz szövegeknek, Magyarország ugyanis nyert az unióval.
Morvainak nem sok ideje maradt reagálni
Morvai kezdi a reagálásokat, de csak 42 másodperce maradt. Az élelmiszer-termelés ügyére fordítja, és vitatkozik az LMP-vel az európai földregiszterről, mert szerinte dán gazdákat jegyeznének be magyar földre.
Bajnai: az unió nekünk egyfajta Noé bárkája
Bajnai Gordon szerint a világban özönvízszerű átalakítás zajlik, és az unió nekünk egyfajta Noé bárkája. Vona szerinte ki akar kerülni ebből a csónakból akkor, amikor uniós zászlót éget a Jobbik az utcán, vagy korbáccsal küldenék haza Barrossót.
Szanyi Brüsszelben csökkentene áfát
Álságos az a kérdés, hogy szükségünk van-e Európára – mondja Szanyi Tibor, aki nem tud elszakadni attól, hogy ő és jelölttársai dolgozni akarnak az EP testületeiben. Tőlük állítólag idegen a hőbörgés, és a magyar családok igényeire gondolnak. Például arra, hogy miért van 27 százalékos áfa az élelmiszereken. Szanyi egyenesen úgy fogalmaz: Európa erejével fogják rákényszeríteni a magyar kormányt, hogy csökkentse az élelem áfáját. Az MSZP listavezetője Angela Merkellel is vitázik, mert szociális Európát akar.
Reformokat akar az LMP
Az LMP-s Meszerics Tamás elárulta, nem kap pikírt megjegyzéseket az utcán. Szerinte a tét az, hogy értelmes Európát tudunk-e létrehozni, vagy sem. Reformok kellenek, és demokratikusabb, átláthatóbb intézményrendszer.
A Jobbik nem akar kilépni az EU-ból
Morvai Krisztina sok mindenben egyetért Tóth Tamással. Szerinte a Jobbik nem akar kilépni az EU-ból, hanem a Nemzetek Európáját szeretne a Brüsszelből irányított Európai Egyesült Államok helyett. Morvai azt mondja: két értékrend áll egymással szemben, a nagytőke, a multik és a bankok értékrendje, a másik a gazdáké, kisvállalkozóké és munkavállalóké. A Jobbik egy, a jelenleginél sokkal lazább szövetséget szeretne, amiben Magyarország például a mezőgazdaságával és élelmiszeriparával vehetne részt.
Tóth Tamás arcát ismeri a nép
Az SMS-es Tóth Tamás szerint nem ilyen unióra van szükség, meg kell szüntetni azt a gyakorlatot, hogy a pártok a félreállított képviselőket küldik ki Brüsszelbe. Nem érti, hogy miért nem hallják meg a parlamenti pártok a nép szavát. Pedig csak ki kellene menni az utcára, és meghallgatni a népet. Ráadásul ők ismert arcok, mint ahogy Tóth Tamás is annak vallják magát.
Hozzátette: tűrhetetlen, hogy a multik viszik ki a pénzt.
Kásler: EU-szerződés és devizahitelek
Jön a második kör, arról beszélhetnek a listavezetők, hogy milyen unióra lenne szükségük. Kásler szerint az EU-nak is szüksége van Magyarországra, és hasonlóságot lát az EU-szerződés és a devizahitelek közt: nem teljesíthető úgy, hogy ne legyen hátrányos az egyik félre. Felemlegeti, hogy Magyarország a legboldogtalanabb nemzet, mert az EU foglya. Olyan képviselőkre lenne szükség, akik képesek javítani az aránytalanságokon, vagy ha ez nem megy, akkor ki kell lépni, ahogy Nagy-Britannia is teszi hamarosan.