Orbán: Az erő korszaka után jön a figyelemé
percről percre

Orbán: Az erő korszaka után jön a figyelemé

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Alig három hónap telt el Orbán Viktor február 27-i évértékelő beszéde óta, máris újabbal állt elő pénteken: az elmúlt öt év kormányzati munkáját értékelte a Budai Várban, a Budapesti Történeti Múzeumban, egy konferencián. Dicsérte az utat, amit megtettek 2010 óta, kiemelte mindazt, amit sikernek tart, elismert néhány hibát is, majd hitett tett a menekültpolitikája és a nemzeti konzultációk rendszere mellett. Orbán kijelentette: ellenáll mindenkinek, aki az EU és a NATO elhagyásáról beszél, mert ez a magyarok családja. Ami a jövőt illeti, egyfelől a polgári berendezkedés megvalósítását mondta célnak, azt, hogy "Magyarország legyen magyar ország", majd közölte, a kormányzás első öt évének kulcsszava az erő volt, mostantól azonban jön a figyelés, odafigyelés korszaka.

Most érkezett

Meg kell védeni a mostani adórendszert

Olyan adórendszer, amely minden szempontból igazságos, nincs. Aki belátható időn belül hozzányúl a mostani adórendszerhez, az sikertelenné teszi a gazdaságot, ezért ezt az adórendszert meg kell védeni – mondta Orbán.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4

Boross Péter beszédét dicséri

Lehet, hogy a miniszterelnöki pozíció konzerválja ilyen jól az embert – reagált Orbán a 86 éves Boross Péter beszédére.

Egyedül a két új miniszterre tett javaslatot nem írta fel Boross Pétertől – tette hozzá.

Orbán most kezd beszélni

Fél 12 előttt pár perccel lépett az emelvényre a miniszterelnök.

Schmidt Mária történelemórát tart

A Terror Háza Múzeum igazgatója szerint az orosz-ukrán konfliktus miatt szertefoszlani látszik az a remény, hogy Európában már nem lesz háború. Schmidt Mária a második világháborútól kiindulva jutott el a görög problémáig, ami szerinte nemcsak az euróról, hanem Európáról szól, és politikai következményekkel is jár majd.

Beszélt arról is, hogy az orbáni gazdaságpolitika szerinte „bűvészmutatvány” volt, egyszerre igényelt kitartást és idegrendszert. Dicsérte a keleti nyitás politikáját, bírálta viszont a "ballib médiát", sőt a magyar demokráciát számon kérő Hillary Clintont és "férjét, Billt".

Az Orbán-kormány egy olyan magyar modellt dolgozott ki, amelyet a választópolgárok döntéseikkel többször is visszaigazoltak. Óriási dolog ez – fogalmazott.

2008 óta az EU túl sok időt áldozott a status quo fenntartására, és túl keveset a változásokra. Az unió vezetői állandóan tárgyalásban vannak, nyüzsögnek és tárgyalnak, de sosem állnak ki egy ügyért – vélte Schmidt Mária, aki szerint Brüsszel egyre nagyobb ellenszenvet vált ki nálunk és Európában is. Úgy látja: szükség van jól működő EU-ra, de ehhez kevesebb kioktatás kellene.

Schmidt úgy látja, hogy Putyinra a média az ügyeletes főgonosz szerepet osztotta ki.

Európában tabuk nélküli vitákra van szükség, nemcsak a halálbüntetésről, hanem például a munkavállalásról vagy az energiabiztonságról – vetette fel.

Egyre melegebb van az udvarban

Mind többen legyezik magukat, előkerülnek az ásványvizes palackok.

Egy kép Matolcsyról

Matolcsy: Megtaláltuk a saját utunkat

A jegybankelnök szerint Magyarország sikeresen lezárta a 2010-2015 közötti válságkezelést. Matolcsy György az Ötéves a kormány című konferencián azt is mondta, hogy minden korábbi stabilizációs kísérletnél sikeresebb volt az Orbán-kormány vezette újkori magyar stabilizáció. Hozzátette: ennek igazi értékét az adja, hogy a válságkezelésre szoruló európai uniós országok makrogazdasági számait figyelembe véve Magyarország hajtotta végre a legsikeresebb válságkezelést, az ország minden makrogazdasági mutatóban sikeres.

Ez különösen annak köszönhető, hogy "megtaláltuk a saját utunkat" – mondta a jegybankelnök, aki hangsúlyozta: új gazdaságfilozófiát, új gazdasági képletet vezettek be.

Közölte azt is, hogy 2015 végétől, 2016 elejétől az MNB már nem a gazdaság dinamizálásának egyik motorja lesz, hanem a saját útján járó Magyarország, annak gazdasági-pénzügyi rendszerének őrzője, stabilizátora.

Mészáros Lőrinc is ott van

Nem is hiányozhatna egy ilyen eseményről. De jelen van Kósa Lajos is.

Boross Péter az ideológiamentes mérsékelt jobboldaliságról

Boross Péter volt miniszterelnök szerint az elmúlt 150 évben Magyarország akkor fejlődött, akkor volt tele reményekkel, amikor a mai fogalmakkal mérsékelt jobboldali kormányzás működött az országban. Minden más irányzat esetében tragédia, baj történt, amelyet a mai napig sem tudott kiheverni az ország – tette hozzá.


Boross Péter kifejtette: a mérsékelt jobboldaliság ismérve az erős patriotizmus, a konzervatív attitűd, a múlt megbecsülése és a tapasztalatok tisztességes felhasználása. Ez az irányzat ideológiamentes, de eszményektől vezérelt – tette hozzá. 

 

1 2 3 4