Könnygázt is bevetettek Röszkén, pattanásig feszült a helyzet
percről percre

Könnygázt is bevetettek Röszkén, pattanásig feszült a helyzet

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Hétfő hajnalra elhagyták az országot az osztrák menekültmentő konvoj autói, de Röszkén és Budapesten is sokan a hidegben a szabad ég alatt éjszakáztak. A Keleti pályaudvarról ismét indulnak nemzetközi vonatok, de kérdés, hogy meddig marad ez így: Szerbiába minden eddiginél több menekült érkezett. A menekültválság hírei percről percre.

Most érkezett

Segítség Röszkére

"Ma kistehert indítunk Szeged–Röszkére Budapestről! Hálózsákot, pokrócot, polifoamot várunk ma este 18.00 óráig a Bérkocsis 41-be utcafront zöld vasajtó (pelenkát, orvosságot, vitamint stb. tudjuk saját készletből biztosítani), mást ne küldjetek, mert nem igazán tudnak fogadni 1000 féle dolgot, célirányosan csak azt viszünk, amire szükség van!” – olvasható a Segítsünk együtt a menekülteknek Facebook-csoport felhívásában.

Percről percre
Sorrend megfordítása

1
4 5 6 7 8 9 10

KDNP: Viselkedjen mindenki rendesen!

A Kereszténydemokrata Néppárt elvárja a parlamenti pártoktól, hogy viselkedjenek felelősen a migráció miatt az egész nemzet életét hosszú távra meghatározó helyzetben, tegyék félre egyéni érdekeiket, és találják meg azokat a közös pontokat, amelyek az egységes fellépéssel mindenki javát szolgálhatják – ezt írják a kisebbik kormánypárt közleményében.

Az Európai Uniónak nincs olyan egységes törvényi szabályozása ebben a helyzetben, amit mindenkivel következetesen betartatna, vagy mindenkin számon kérne. Ez a bizonytalanság mind a migránsok, mind a lakosság körében feszültséget gerjeszt, indulatokat szít – magyarázták. Kitértek arra is: a kormány részéről kezdettől fogva képviselt álláspont a bevándorlók biztonságát és a lakosság normális életét biztosíthatja. Szükség van az emberségesség és a szolidaritás cselekedeteire, de ezek nem pótolhatják a helyes politikai döntéseket – vélik.

Németország: még nyitva a kapu

A német kormány nyitva hagyja a kérdést, hogy meddig biztosítják a Magyarországról érkező menekültek beutazását Németországba – jelentette ki a kormány szóvivője, Steffen Seibert.

Hozzátette: Németország és Ausztria hétvégi döntése egy humanitárius vészhelyzetben született, mivel elviselhetetlenné vált a Magyarországon tartózkodó menekültek helyzete. "Ez tehát egy kivételes helyzet, mely során villámgyorsan döntöttek" – mondta Seibert.

Ingyenwifi a menekülteknek

A CEU-sok ingyen wifi-hotspotokat és napelemes telefontöltőket vittek a Keletibe a menekülteknek.

A felső légúti megbetegedések a gyakoriak

Naponta átlagosan 300-400 illegális bevándorló kap a rendőrségtől egészségügyi ellátást – közölte a rendőrség vezető főorvosa.

Az időjárás változásával a betegségek is változtak, míg korábban a kiszáradás, a kimerültség és az ájulásos rosszullétek voltak jellemzőek, addig most, miután hidegebbre fordult az idő, a felső légúti megbetegedések a gyakoriak.

A Nyugati pályaudvarnál mintegy 50, a Keleti pályaudvarnál csaknem 250 illegális bevándorló tartózkodik. Az autópályák és a vasúti vonalak jól járhatóak.

Jött egy mozdony, összegyűlt egy kisebb tömeg

Egy kisebb tömeg gyűlt össze a Keletiben egy beérkező GYSEV-es mozdony látványára, de úgy tűnik, a vonat nem indul vissza Hegyeshalom felé.

Nyugodt a hangulat

Fent a 8. vágánynál, ahonnan a hegyeshalmi vonatok indulnak, további 50-60 menekült várakozik. Nyolc rendőr áll a peronkapunál és 3-4 tévéstáb. Nyugi van – jelentette tudósítónk.

Az előző napokhoz képest kong a Keleti tranzitja

 Tudósítónk legfeljebb 100 menekültet lát a Keleti pályaudvaron a tranzitban, rengeteg ruha gyűlt össze.

Különvonatokat indít ma az osztrák vasút

Három különvonatot indít Nyugat felé az osztrák állami vasúttársaság, az ÖBB – írja a német ntv.de percről percre tudósításában. A vonaton több száz menekült férne el – közölte az ÖBB szóvivője. Az első különvonat már Salzburgba tart.

Kínai média: az Egyesült Államoknak lépnie kell

A kínai állami Hszinhua hírügynökség szerint a népvándorlás humanitárius válság jele, hiszen az emberek olyan, háború sújtotta területekről érkeznek, ahol jogaik nincsenek biztosítva. Helyzetükért, bizonytalanná tett körülményeikért elsősorban az Egyesült Államok hibáztatható. A Global Times című angol nyelvű napilap szerkesztőségi cikkében azt a kérdést teszi fel: "kinek kell eltakarítania az arab tavasz okozta zűrzavart?" 

1
4 5 6 7 8 9 10