Orbánt saját elvbarátai is támadták, miközben a védhetetlent próbálta védeni
Utolsó frissítés:
A magyar kormány óriási vitát kiváltó intézkedései kerültek napirendre szerdán délután az Európai Parlamentben. A brüsszeli ülésen Orbán Viktor személyesen próbálta megvédeni a sok szempontból védhetetlen CEU-ellenes törvény elfogadását, de nem csak szocialista, liberális, vagy zöld oldalról kapott sallereket, hanem a néppártiak közül is többen bírálták.
Most érkezett
Itt az eddigi legviccesebb CÖF-tüntetéses videó
Brüsszelben tüntetett a Civil Összefogás Fórum több tagja – melyről a HVG kiderítette, 500 milliót kaphatott az MVM-től –, a Soros-lobbi ellen. Nézze meg a megmozdulást Benny Hill zenéjére.
- a szerdai ülés első napirendi pontja volt a magyarországi helyzetről szóló európai bizottsági állásfoglalás
- Orbán Viktor is felszólalt a parlamenti vitában, hosszan sorosozott, a CEU elleni és civilekről szóló szabályokat védte
- a kormányfőnek az Európai Néppártban (EPP) a saját pártcsaládjába tartozókat is meg kellett győznie
- megmagyarázta, mit jelent szerinte az illiberális demokrácia
- Manfred Weber, az EPP-frakció elnöke kritizálta ugyan Orbánt, de nem rúgná ki a Fideszt a néppártból
Percről percre
Orbán találkozott a néppárt frakcióvezetőjével
Hogy Orbán és Manfred Weber miről beszélt a Magyarországról szóló vita előtt, azt egyelőre nem közölték.
Az ülés elkezdődött, köszöntik a Srí Lanka-i vendégeket
Az Európai Parlament elnöke bejelentéseivel kezdődik a plenáris ülés, Orbán Viktor egyelőre a termen kívül várakozik. Antonio Tajani vendégeket köszönt, és döntéseket ismertet.
Gyülekező Brüsszelben, egyelőre a sajtópáholy a legzsúfoltabb
A sajtópáholy tele, és nem csak magyarokkal, lassan a képviselők is beérnek az ülésterembe. Szó szerint becsengettek Brüsszelbe (gyors megjegyzés: az EP havonta egyszer ülésezik Strasbourgban, de Brüsszelben is van plenáris tanácskozás, mint a mai is). Kétórás vitára várják a képviselők a bizottság képviselőjét és a magyar kormányfőt.
Orbánnak meg kell állítania Brüsszelt, mert határozatot terveznek ellene
Kattintson és olvassa el beharangozó cikkünket!
A Fidesz 1988-as önmagával kampányol a néppártnál
A Fidesz EP-képviselői levelet írtak néppárti frakciótársaiknak, hogy elmagyarázzák, miért tartoznak még mindig a konzervatívok európai közösségébe. Ebben arra emlékeztetnek, hogy a Fidesz 1988. óta mindent megtett a demokratikus átmenetért, és azóta is így formálja az országot. Érdekes, régen nem olvashattunk a kormánypárttól olyat, amikor liberális gyökereikre emlékeztetnek. Meglátjuk, Orbán Viktor mai érvelésében ez mennyire köszönt vissza.
Eljárás indul a lex CEU miatt Brüsszelben
Uniós jogba ütközik a felsőoktatási törvény CEU-t ellehetetlenítő módosítása, mivel korlátozhatja a szabad szolgáltatásnyújtás elvét. Ezért az Európai Bizottság figyelmeztető levelet küld a magyar kormánynak, ami a kötelezettségszegési eljárás első szakasz – írta az Eurológus.