Békemenetekkel kezdődött, vonuló tüntetőkkel ért véget március 15.
Utolsó frissítés:
A csengeri Wall Street farkasa sem tudta elhomályosítani a március 15-i ünnepi megemlékezéseket. Budapest belvárosában ma két békemenet kígyózott, volt keménykedő Orbán-beszéd, ellenzéki demonstrációk és diáktüntetés, amely végül spontán vonulásba torkollott. A nap végén rendőrök igazoltattak tüntetőket.
Most érkezett
Orbán: Nem 4 év a tét a választáson
Három hét múlva ismét Magyarország sorsáról döntünk, és
ezen a választáson nem 4 év lesz a tét
– jelentette ki Orbán, aki azt mondta, tudta, hogy sokan lesznek, és komoly dolgokat kell megbeszélniük. "Mi vagyunk az 1848-as forradalmárok utódai" – mondta, és kifejtette, meg kell érteni, hogy mi történik, mert különben nem tudnak jó döntést hozni április 8-án.
Percről percre
A Békemenet a lengyelek mellett is kiállt
Kossuth apánk idejében azt írták, a magyar és a lengyel két tölgy, amely külön nőtt, de együtt, ezért egymás életének feltételei. Ha a lengyelek erősek, segítenek nekünk, és fordítva – mondja a miniszterelnök.
A békemenet Orbán szerint a lengyelek melletti kiállás is: "tiszteletet Lengyelországnak!" – mondta, utalva az Európai Bizottság Lengyelország elleni eljárására.
Vonatozásba fulladt a Kossuth téri ünnepi műsor
A szavalatok után óriási buli alakult ki a színpadon a népzenésen előadott Gábor Áron rézágyújára és hasonló számokra. A színpadon népviseletbe öltözött lányok és huszárnak öltözött fiúk álltak neki táncolni erre, a végén még vonatoztak is.
Végül ordítva közösen elszavalták a Nemzeti dalt.
Kissé dühös lett néhány békemenetes az ellentüntetők láttán
Néhányan a mobiljukat is előkapták és szigorúan dokumentálták az "ellenszegülőket".
Vidnyánszky Attila rendezte az ünnepi műsort
A Nemzeti Színház igazgatója felelős az idei Kossuth téri ünnepi műsorért. Elsőként egy népdalénekes adott elő egy dalt Kossuthról, majd egy színész arról beszélt, hogy álnok hitszegők el akarják venni tőlünk kivívott szabdságunkat, veszélyben a haza, sorsdöntő órák előtt áll nemzetünk. "Az a kérdés, hogy veszni hagyjuk-e kivívott szabadságunkat?" - teszi fel a kérdést.
Nem egyértelmű, hogy most egy 1848-as jelenetet látunk, vagy itt már Sorosról van szó, és bár néha előjön Kossuth neve, valójában nemzeti kormányról beszélnek a műsorban meg a kivívott szabadság megvédéséről.
Közben néha a Honvéd Férfikar énekel, táncosok pedig néptáncot adnak elő, a fellépő színészek Petőfi Sándor, Reményik Sándor, József Attila, Arany János, Babits Mihály, Simonyi Imre verseiből szavalnak, Jókai Mór-, Széchenyi István-, Wass Albert-, Zrínyi Miklós- és Kosztolányi Dezső-idézetek mondanak, mind arról szól, hogy milyen hősies nemzet a magyar.
Kezdődik az ünnepség a Kossuth téren
Először a történelmi zászlókkal vonultak fel a színpadon, majd a konferanszié március 15-e történetéről beszél.
Borsos áron adják a perecet
A Kossuth téren kollégánk beszámolója szerint 670 forintot kell leszurkolni egy perecért.