Az V. kerületi kapitányság előtt ért véget a tüntetés
Utolsó frissítés:
Forgalomlassítással bénították volna meg az országot a túlóratörvény elleni tiltakozásul, Budapesten és több vidéki városban is tüntettek ma. A fővárosban négy helyszínről vonultak a tüntetők a Várkert Bazárhoz, majd néhányan a Lánchídhoz mentek, ott némi szembenállás után a rendőrök egyesével vitték el azokat, akik nem hagyták el az úttestet. A Lánchídról hat embert állítottak elő, egyikük kiszabadításáért 50 ember az V. kerületi rendőrkapitányság elé vonult. Percről percre tudósításunk.
Most érkezett
Győrnél félpályás útlezárás
40-50 autó lassítja a forgalmat félpályás útlezárással az 1-es út Győrből kivezető szakaszán. Az egyik autóra "egyenlő munkáért egyenlő bért" feliratú lepedőt tettek ki - írja az Index egy olvasói fotó alapján.
Korábban beszámoltunk róla, a tüntetők egy parkolóban gyülekeztek, ahol a rendőrök is hasonló létszámban jelentek meg.
- Blokád alá akarták vonni Budapestet, ám ez elmaradt: a Hősök teréről és a Blaha Lujza térről is mintegy 100-100 ember vonult az Oktogon felé dél után nem sokkal, hogy onnan az Oktogonon várakozókkal közösen menjenek a Várkert Bazárhoz. Bő ezer ember vonult így, a rendezvény egyik szónoka, Molnár Áron 100 helyett legalább 1000 embert várt minden helyszínről.
- Egy másik csoport - nagyjából 250 ember - a Szabadság hídtól vonult a budai alsó rakparton. Tudósítónk szerint az autósok most nem voltak partnerek.
- A végcél a Várkert Bazár volt, ahol becsléseink szerint néhány ezer ember gyűlhetett össze.
- Több beszéd volt, felszólalt Nagy Blanka, a Bayer Zsolt és a kormányoldali média által betámadott diáklány is, aki keményen üzent Bayernek.
- A beszédek után "ellenzéki majálishangulat" alakult ki, pár százan maradtak a színpadnál, többen a felállított sátrak köré gyűltek.
- Országszerte több helyen tüntettek, volt, ahol félpályás útlezárással tiltakoztak a "rabszolgatörvény" ellen.
- A budapesti tüntetés szervezői újabb demonstrációt hirdettek meg, február 11-ére.
- A Gundel étterem előtt is tüntettek délelőtt, ahol hajléktalanoknak osztottak zsíros kenyeret. Az étterem zárva volt.
- A tüntetés vége előtt néhány száz ember elindult és blokkolták a Lánchidat. A Kiskörút lett volna a cél, de a rendőrök nem engedik tovább őket. Felszólítottak mindenkit, hogy menjen fel a járdára. A földön ülőket egyesével vitték el a rendőrök, a járdán lévőket igazoltatták.
- A forgalom fél 7 előtt indult meg ismét a Lánchídon.
- 60-70 tüntető sípolva, skandálva érkezett a Parlament elé, ahonnan tovább vonultak az V. kerületi rendőr-kapitánysághoz, hogy "kiszabadítsák" Tuareget, a Lánchídtól elvitt tüntetőt, aktivistát. A tüntetés itt ért véget.
Percről percre
Debrecenben is vonulnak
A tüntetést a Szolidaritás közvetíti élőben a Facebook oldalán.
Kecskeméten és Békéscsabán is tüntetnek
Kecskeméten fél 4-kor fáklyás felvonulást tartanak, Békéscsabán 3 órakor indul a menet.
Aki dudál, velünk van!
- skandálják a vonulók a budai alsó rakparton, de ma nem olyan hangulatban vannak az autósok, hogy ehhez csatlakozzanak. A tömeg eleje hamarosan az Erzsébet és a Lánchíd között lesz félúton.
A József Attila utcát teljesen lezárták a tüntetők
Nem jár rajta semmi. A tömeg lassan felér a Széchenyi térre.
Módosult a fő tüntetés időpontja
Eredetileg kettőkor kezdődtek volna a beszédek, most a Facebookon fél 3-ra módosították a kezdést a Várkert Bazárnál.
A rakparton 250 ember vonulhat
A másik csoport most ért a Bajcsy-Andrássy kereszteződéshez. A József Attila utca két sávját foglalják le a tüntetők, értelemszerűen a Buda felé menő oldalt.
A roma munkások kizsákmányolása ellen tiltakoznak a Blahán
"Vajon nekünk jogunk vane kiállni ezen a napon, és felszólalni a rabszolgatörvény ellen? Mindenkinek üzenem, hogy igen, van jogunk. Mi is ebben az országban élünk, mi is itt dolgozunk. Kettős identitása van a roma embernek, hisz egyszerre magyar és egyszerre roma. A mai Magyarországon nincsenek olyan szakszervezetek, akik a roma dolgozóért felemelnék a hangjukat, sok munka van előttünk ezen a téren" - mondta Dr. Kalányos Zsolt felszólaló.
Hozzátette: "A nagy leépítések során a roma munkavállalók az első helyen vannak, hisz nincs érdekképviseletük, ki vannak szolgáltatva a hatalmi pozícióban lévő munkaadóknak. Többen kritizáltak minket, hogy miért tüntettünk a többségiek mellett az előző tüntetéseken, például a Jobbik mellett is. Innen szeretném üzenni, hogy ez a rendezvény kizárólag a roma munkavállalókért jött létre, civil kezdeményezésre, önkéntes módon, és mégsem látom itt őket. Át fogunk menni a Clark Ádám térre a KRESZ szabályait betartva. A rendőrség külön felhívta a figyelmemet, hogy ha ezt nem mondom be, akkor súlyos büntetésre számíthatok."
A következő felszólaló, Balogh Lajos szerint is elérkezett az a pont, hogy együtt vonulhatnak a Jobbikkal, hiszen az elmúlt tíz évben a magyar jogállamiság olyan mértékben sérült, hogy muszáj félretenniük az ellentéteket.
Elegünk van molinóval vonulnak az Andrássyn
"Elegünk van, gyertek velünk" - skandálják a tüntetők az Andrássy úton vonulva, olykor felhangzik az"Orbán takarodj", "Orbánt a gyárba, népet a Várba" is, ahogy azt is mondják, "túlórázni fogtok". Soros pénzt osztanak, illetve a "Napi könnygáz" nevű tüntetőmagazint.
A külföldi sajtó érdeklődése jelentős.