Az V. kerületi kapitányság előtt ért véget a tüntetés
Utolsó frissítés:
Forgalomlassítással bénították volna meg az országot a túlóratörvény elleni tiltakozásul, Budapesten és több vidéki városban is tüntettek ma. A fővárosban négy helyszínről vonultak a tüntetők a Várkert Bazárhoz, majd néhányan a Lánchídhoz mentek, ott némi szembenállás után a rendőrök egyesével vitték el azokat, akik nem hagyták el az úttestet. A Lánchídról hat embert állítottak elő, egyikük kiszabadításáért 50 ember az V. kerületi rendőrkapitányság elé vonult. Percről percre tudósításunk.
Most érkezett
A Momentum sejtette, hogy rövid lesz a mai tüntetés
Donáth Anna, a Momentum Mozgalom elnökségi tagja azt mondta helyszínen lévő tudósítónknak, mikor már sejtették, hogy ez piknik lesz, az erejüket inkább vidékre tolták, mert Budapestről nem lehet megdönteni a kormányt.
- Blokád alá akarták vonni Budapestet, ám ez elmaradt: a Hősök teréről és a Blaha Lujza térről is mintegy 100-100 ember vonult az Oktogon felé dél után nem sokkal, hogy onnan az Oktogonon várakozókkal közösen menjenek a Várkert Bazárhoz. Bő ezer ember vonult így, a rendezvény egyik szónoka, Molnár Áron 100 helyett legalább 1000 embert várt minden helyszínről.
- Egy másik csoport - nagyjából 250 ember - a Szabadság hídtól vonult a budai alsó rakparton. Tudósítónk szerint az autósok most nem voltak partnerek.
- A végcél a Várkert Bazár volt, ahol becsléseink szerint néhány ezer ember gyűlhetett össze.
- Több beszéd volt, felszólalt Nagy Blanka, a Bayer Zsolt és a kormányoldali média által betámadott diáklány is, aki keményen üzent Bayernek.
- A beszédek után "ellenzéki majálishangulat" alakult ki, pár százan maradtak a színpadnál, többen a felállított sátrak köré gyűltek.
- Országszerte több helyen tüntettek, volt, ahol félpályás útlezárással tiltakoztak a "rabszolgatörvény" ellen.
- A budapesti tüntetés szervezői újabb demonstrációt hirdettek meg, február 11-ére.
- A Gundel étterem előtt is tüntettek délelőtt, ahol hajléktalanoknak osztottak zsíros kenyeret. Az étterem zárva volt.
- A tüntetés vége előtt néhány száz ember elindult és blokkolták a Lánchidat. A Kiskörút lett volna a cél, de a rendőrök nem engedik tovább őket. Felszólítottak mindenkit, hogy menjen fel a járdára. A földön ülőket egyesével vitték el a rendőrök, a járdán lévőket igazoltatták.
- A forgalom fél 7 előtt indult meg ismét a Lánchídon.
- 60-70 tüntető sípolva, skandálva érkezett a Parlament elé, ahonnan tovább vonultak az V. kerületi rendőr-kapitánysághoz, hogy "kiszabadítsák" Tuareget, a Lánchídtól elvitt tüntetőt, aktivistát. A tüntetés itt ért véget.
Percről percre
Bejelentik a színpadon, hogy vége a tüntetésnek
Fél óra múlva élőzenét ígérnek. Egyre kevesebben vannak, a helyszínen lévő tüntetők azt skandálják, "Lánchídra, Lánchídra!"
Tordai Bence még mindig sztár
Megérkezett a Párbeszéd politikusa, Tordai Bence, aki még mindig sztár: az emberek megszólítják, szelfiznek vele.
Több száz ember maradt még a helyszínen
Hivatalosan hatig tart a tüntetés, de már elég szellős a tömeg. Több száz, maximum ezer ember lehet még kint, a színpad előtt egyre kevesebben vannak.
Balassagyarmaton a forgalmat jobban lehetett hallani
A színpadon folytatódnak a körkapcsolások, a balassagyarmati forgalomlassításról kapcsoltak, tudósítónk szerint a forgalmat jobban lehetett hallani a bejelentkezésben.
Úgy érzékeli, egyre inkább szivárognak el az emberek. Az ingyen tea is elfogyott.
250 Gundel-palacsintát osztottak ki a Gundelnél
Az Európai Baloldal azt írja honlapján, hogy a hozzájuk csatlakozó civilek és aktivisták 250 palacsintát és több száz zsíros kenyeret osztottak ki a rászorulóknak.
Miskolcon a dolgozók panaszaival kezdődött a tüntetés
Miskolcon a Városháza előtt tüntetnek, különböző ágazatok képviselői beszélnek arról, milyen elviselhetetlen terhet jelent a túlóra a fizikai munkát végzők számára.
Egy buszvezető arról beszélt, 2008 óta tíz buszvezető halt meg munka közben, akik már nem tudtak korkedvezménnyel nyugdíjba menni.
A Vegyipari és Műszaki Munkások Független Szakszervezete nevében Szabó Ferencné arról beszélt, a Munka Törvénykönyve nem más, mint "a dolgozók elnyomására összállított szabálykönyv." A VASAS Szakszervezet megyei elnöke, Hajdú Antal valódi érdekegyeztetést és a sztrájktörvény átírását követelte.
(via Mérce)
Felcsendülnek a szokásos rigmusok
Hátul a Hallgatói Szakszervezetnél műanyag hordókat vernek kalapáccsal, rigmusokat kiabálnak a DK sátrával szemben.
A tatabányai tüntetést kapcsolták a Várkert Bazárnál
Ott Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének korábbi elnöke beszél. Előtte a Mérce tudósítása szerint MIsetics Bálint aktivista, társadalompolitikus szólalt fel, aki arról beszélt, a kormányzat társadalompolitikai intézkedései újratermelik az egyenlőtlenséget, a lakáspolitika a szegények helyett a gazdagokat szolgálja, a kormány pedig azért tudja folytatni az "emberellenes politikáját", mert propagandájával sikerült elhitetni az emberekkel, hogy "nem a munkások kizsigerelése, hanem más bőrszínűek fenyegetik a társadalmat."
A Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke, Boros Péterné is ott mond beszédet, arról beszél, a közszférában a "rabszolgatörvényen" kívül más súlyos hátrányok is vannak a bérezés és a munkakörülmények területén. Ők március 14-re hirdettek sztrájkot.
Letört az Echo tv kamerájának mikrofonja
Korábban beszámoltunk róla, hogy volt némi dulakodás a sátrak előtt, amikor megjelent az Echo tévé stábja. A 444 most azt írja, a stábnak megsérült az egyik kamerája. „A konfliktus abból adódott, hogy a tüntetők a kamera elé lógatták a zászlójukat. A rendőrség már intézkedik” - mondta el a 444 helyszíni tudósítójának Bohár Dániel riporter.