Az V. kerületi kapitányság előtt ért véget a tüntetés
Utolsó frissítés:
Forgalomlassítással bénították volna meg az országot a túlóratörvény elleni tiltakozásul, Budapesten és több vidéki városban is tüntettek ma. A fővárosban négy helyszínről vonultak a tüntetők a Várkert Bazárhoz, majd néhányan a Lánchídhoz mentek, ott némi szembenállás után a rendőrök egyesével vitték el azokat, akik nem hagyták el az úttestet. A Lánchídról hat embert állítottak elő, egyikük kiszabadításáért 50 ember az V. kerületi rendőrkapitányság elé vonult. Percről percre tudósításunk.
Most érkezett
Nagy Blanka Bayer Zsoltnak üzen majd
A mai beszédében nem fogja káromkodva elküldeni a kormányt Nagy Blanka diák, akit egy decemberi tüntetésen elmondott beszéde miatt pécézett ki a kormányoldali sajtó és Bayer Zsolt. A jobboldali publicista egy tévéműsorban kreténezte le a diáklányt, később a Ripost megírta, három tárgyból is bukásra áll. Nagy ezt a hvg.hu-nak cáfolta. Korábban azt mondta, szavait nem bánta meg, azonban úgy véli, a káromkodás elvette az üzenet élét.
A mai beszéd előtt megkérdezük, mit tervez. Nyíltan reagál majd Bayer Zsoltra illetve a lejáratókampányra, amely elmondása szerint nem viseli meg.
- Blokád alá akarták vonni Budapestet, ám ez elmaradt: a Hősök teréről és a Blaha Lujza térről is mintegy 100-100 ember vonult az Oktogon felé dél után nem sokkal, hogy onnan az Oktogonon várakozókkal közösen menjenek a Várkert Bazárhoz. Bő ezer ember vonult így, a rendezvény egyik szónoka, Molnár Áron 100 helyett legalább 1000 embert várt minden helyszínről.
- Egy másik csoport - nagyjából 250 ember - a Szabadság hídtól vonult a budai alsó rakparton. Tudósítónk szerint az autósok most nem voltak partnerek.
- A végcél a Várkert Bazár volt, ahol becsléseink szerint néhány ezer ember gyűlhetett össze.
- Több beszéd volt, felszólalt Nagy Blanka, a Bayer Zsolt és a kormányoldali média által betámadott diáklány is, aki keményen üzent Bayernek.
- A beszédek után "ellenzéki majálishangulat" alakult ki, pár százan maradtak a színpadnál, többen a felállított sátrak köré gyűltek.
- Országszerte több helyen tüntettek, volt, ahol félpályás útlezárással tiltakoztak a "rabszolgatörvény" ellen.
- A budapesti tüntetés szervezői újabb demonstrációt hirdettek meg, február 11-ére.
- A Gundel étterem előtt is tüntettek délelőtt, ahol hajléktalanoknak osztottak zsíros kenyeret. Az étterem zárva volt.
- A tüntetés vége előtt néhány száz ember elindult és blokkolták a Lánchidat. A Kiskörút lett volna a cél, de a rendőrök nem engedik tovább őket. Felszólítottak mindenkit, hogy menjen fel a járdára. A földön ülőket egyesével vitték el a rendőrök, a járdán lévőket igazoltatták.
- A forgalom fél 7 előtt indult meg ismét a Lánchídon.
- 60-70 tüntető sípolva, skandálva érkezett a Parlament elé, ahonnan tovább vonultak az V. kerületi rendőr-kapitánysághoz, hogy "kiszabadítsák" Tuareget, a Lánchídtól elvitt tüntetőt, aktivistát. A tüntetés itt ért véget.
Percről percre
Egyelőre lézengenek az emberek a Várkert előtt
Tudósítónk szerint maximum kétezren vannak kint, többen kérdezgetik, hol vannak a többiek, mintha kevesellnék a tömeget. Folyamatosan érkeznek, lassan elkezdődnek a beszédek. A tüntetők beszélgetnek, teáznak.
Kiürült a Clark Ádám tér
Mindenki a Várkert Bazárnál van. A Clark Ádám téren a tüntetők elhaladása után a turisták újra a siklóra várva sorban állnak.
A Várkert Bazárnál vannak sátrak
Kettő közülük teljesen üres. A harmadiknál Szabad Országosok vannak, I stand with CEU és Szabad Ország, Szabad Egyetem kitűzőket osztogatnak. A negyedik sátornál idősebbek pihennek, az ötödiknél a budapesti jobbik van. Az LMP-sek a "rabszolgatörvény" bevezetése ellen gyűjtenek aláírásokat. Van egy olyan sátor is, ahol ingyen teát osztanak és szendvicseket.
Az Alagút épp használható
A rendőrség a vonulókat várva elterelte a forgalmat a Clark Ádám térről, most egy irányból újból használható a körforgalom, az Alagúton át lehet közelekedni - mondja kollégánk. Egy rendőr azt mondta, utasítást kapott a korlátozás feloldására, vélhetően mert a várthál kisebb a tüntető tömeg vagy lassabban érnek be a vonulók.
Egyesül a két tömeg "szervusztok"-kiáltással és sípolással
"A dolgozókkal vagyunk"- felirat lóg az Alagúton, aHang logóval.
Közben a Várkertnél a Jobbik és az LMP aláírásokat gyűjt a rabszolgatörvény eltörléséről szóló petíciókra, de kampányol az MSZP is.
A tüntetők a Clark Ádám téren vannak
Az egész tér le van zárva. A színpad a Várkert előtt van, a hídtól érkezőket mégis a Clark Ádám térre viszik. Egyelőre lézengenek az emberek.