szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Több mint három évtized után kellett hirtelen befejeznie a működését a tanszéknek.

A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának Germanisztikai Tanszéke egy, a korábbi és jelenlegi hallgatók, illetve kollégáink számára létrehozott Facebook-oldalon azt írja, hogy 32 év után 2025. január 31-vel befejezik a működésüket, ugyanis az intézmény a jövőben nem kíván germanisztika képzést folytatni. „Köszönjük minden volt kolléganőnknek és kollégánknak sokévi munkáját, hallgatóinknak szorgalmát, kitartását. Kívánunk mindenkinek további szakmai sikereket az életben” – zárják posztjukat.

A PPKE BTK hivatalos honlapján a Germanisztika Tanszék aloldala üres, és az ott szereplő dátum alapján 2025. január 30-án frissítették legutoljára. A bejegyzéssel kapcsolatban az egyetem sajtóosztályát is megkerestük, egyelőre várjuk a válaszukat.

A Reformatus.hu két hónappal korábban mindenesetre azt írta, hogy az intézmény a Károli Gáspár Református Egyetemmel együttműködési megállapodást kötött „az oktatásmódszertani tudásanyag egymás közti megosztásáról, valamint a germanisztika alapképzési szak német szakirány és a német nyelv és kultúra tanára szakpárral rendelkező osztatlan tanárképzések összehangolásáról”. A cikk szerint további cél a két egyházi intézmény minőségbiztosítási tevékenységének fokozottabb egységesítése és az ezen a területen már fennálló együttműködés elmélyítése.

Öt éve annak, hogy a kormány 2020-ban úgy döntött, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ingyen megkapja a Magyar Rádió volt épületeit, és 2024 nyarán megkezdődtek az intézmény új belvárosi campusának kivitelezési munkálatai a Magyar Rádió egykori székházának helyén.

A beruházással nem mindenki egyet, Pikó András a 8. kerülete polgármestere régóta tiltakozik ellene mondván, a kerületben élők és az önkormányzat feje fölött döntött a kormány, a katolikus egyház és az egyeteme arról, hogy a következő évtizedeket meghatározó nagyberuházás milyen legyen, és milyen mértékben befolyásolja a lakosok életét. Emellett azt állította, nem készültek el a bontással kapcsolatos vizsgálatok sem, így veszélyes lenne elkezdeni a munkákat. A bontási területnél a Momentum Mozgalom tagjai és aktivistái, illetve a Civilek a Palotanegyedért Egyesület és a Zöld Palotanegyedért nevű civil szervezet tüntetést szervezett.

Az, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem által Piliscsabán használt épületeknek mi lesz a sorsa, arról még nem született döntés az Építési és Közlekedési Minisztérium decemberi közlése szerint.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!