Pályázat új munkahelyek létrehozásának támogatására

Utolsó frissítés:

Tetszett a cikk?

Ismét pályázatot nyújthatnak be a munkáltatók az új munkahelyek létrehozásának támogatását kérve a Munkaerőpiaci Alapból. Ennek feltétele, hogy legalább öt álláslehetőséget kell eredményeznie a legkésőbb idén novemberben elkészülő beruházásnak, s ehhez munkahelyenként legfeljebb 1,2 millió forintos vissza nem térítendő támogatás nyerhető el.

A Foglalkoztatáspolitikai és Munkaügyi Minisztérium által közreadott kiírás szerint 2 milliárd forintot lehet majd elosztani a sikeres pályázók között. A beruházással létrehozott kapacitásokat, szolgáltatásokat az eredeti foglalkoztatási célnak megfelelően 5 évig folyamatosan fenn kell tartani. Feltétel egyebek között az is, hogy a költségek legalább 25 százalékát a munkáltatónak saját forrásból kell finanszíroznia. Ebbe az államháztartás alrendszereiből nyújtott támogatás, valamint bankhitel nem számítható be. Az előírt fedezetnek is rendelkezésre kell állnia.



A támogatás mértéke új munkahelyenként legfeljebb 800 ezer forint. Ezen kívül további, legfeljebb 200-200 ezer forint kiegészítő támogatásra lehet pályázni a hátrányos helyzetű, elmaradott térségekben létrehozott munkahelyekkel, illetve a regisztrált munkanélküliek alkalmazásával.



Beruházásonként legfeljebb 80 millió forint támogatás vehető igénybe, a legnagyobb munkanélküliségű térségekhez tartozó 518 településen, továbbá a gazdasági, foglalkoztatási szerkezetváltással érintett bácsalmási, komlói, sarkadi, dunaújvárosi, berettyóújfalui, salgótarjáni és kisvárdai kistérségekben megvalósuló beruházáshoz pedig legfeljebb 160 millió forint támogatás igényelhető. A 300-nál több új munkahelyet teremtő projektek esetén – az adott térség munkaerőpiaci helyzetére figyelemmel – legfeljebb további 100 millió forinttal bővíthető ez az összeghatár.



Tavaly eredetileg 3 milliárd forint állt rendelkezésre hasonló célokra a Munkaerőpiaci Alapból, de ezt az összeget a nagy érdeklődés és a jó pályázatok alapján 2,6 milliárd forinttal megemelték. Ezen felül a hét leghátrányosabb helyzetben lévő megye 710 millió forint támogatásban részesült, ami további új munkahelyek létesítését tette lehetővé.



Az 5,6 milliárd forintos keret terhére 474 pályázó részesült vissza nem térítendő támogatásban. A támogatással több mint 5500 új munkahelyet létesítenek a cégek. A vállalkozók döntően a hátrányos helyzetű térségekben hozzák létre az új munkahelyeket. Az új munkahelyeken csaknem 2900 regisztrált munkanélkülit foglalkoztatnak majd. (MTI)