Erdőművelési közmunka-program indul

Utolsó frissítés:

Tetszett a cikk?

Mintegy 1500 hátrányos helyzetű, tartós munkanélküli, elsődlegesen roma számára nyújt átmeneti munkalehetőséget a júniusban induló erdőművelési közmunka-program.

A programról hétfőn, Budapesten írt alá megállapodást Németh Imre az agrártárca, Burány Sándor, a foglalkoztatási tárca vezetője, valamint Mészáros Tamás, az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. elnöke. A meghívásos pályázatra nyolc erdőgazdaságot hívtak meg. A program keretében összesen 750 millió forintot fordíthatnak a társaságok a közmunka-programra, ebből 560 millió forint az állami támogatás része, amit a két minisztérium és az ÁPV Rt. adott össze. A 19 állami tulajdonban lévő erdőgazdálkodó társaság közül az erdők állapotát, illetve a térségben meglévő tartós munkanélküliek számát figyelembe véve döntöttek a nyolc társaság meghívásáról.



Az FVM vizsgálni fogja a most induló program eredményességét, és ennek függvényében döntenek további hasonló közmunka-programok indításáról. A 19 állami tulajdonban lévő erdőgazdaság évente mintegy 50 milliárd forintos árbevétellel és 1 milliárd forint feletti nyereséggel tevékenykedik. Remények szerint a közmunka-program a társaságok jövedelmezőségén is segít.



A programra május 20-ig kell beadnia a pályázatát a meghívott nyolc társaságnak, és a minisztérium május 31-ig elbírálja azokat. A közmunka-program kezdetének legkorábbi időpontja június közepe, s időtartama nem lehet kevesebb négy hónapnál, a végső határidő november 30. A vissza nem térítendő támogatásból 310 millió forint származik a munkaügyi, 50 millió forint a földművelésügyi tárcától, 200 millió forintot pedig az ÁPV Rt. különít el a célra.



A program összes költségének 20 százaléka a kötelezően előírt önrész, és a támogatást minden esetben utólag, a költségeket igazoló bizonylatok alapján fizetik. A program során a minimum öt hónapig foglalkoztatottak az erdők karbantartását, illetve erdőművelési munkákat végeznek. A pályázóknak vállalniuk kell, hogy a program lezárása után a foglalkoztatottak egy részének továbbra is munkát adnak. Vállalniuk kell romák, 25 év alatti és 45 év feletti, valamint hat hónapnál régebben regisztrált munkanélküliek minél nagyobb arányú foglalkoztatását. (MTI)