A felmérésből az is kiderült, hogy az internetező felnőtt amerikai alkalmazottak 42 százaléka szeretné, ha munkahelyi teendői és magánélete között jobban meg tudná találni az egyensúlyt. Megkérdezték tőlük, hogy ha lehetőségük volna rá, és a pénz sem számítana, megbíznának-e egy személyi asszisztenst terhes, rutinszerű teendőik – a naptár vezetése, a telefonkönyvet rendezése, a jeles évfordulók számontartása, emlékeztetők küldése, vagyis a dolgok jobb megszervezése – ellátásával. A válaszadók 51 százaléka meglepően azt felelte, hogy annak ellenére is inkább maga szeretné intézni ezeket az ügyeket, hogy többségük saját állítása szerint is fájlalja szabadidejének pazarlását, s hogy jut elég ideje saját dolgaira.
Walsh arról is beszámolt, hogy sokaknak a felesleges papírhalmoktól, a régi, már nem hordott ruhadaraboktól, vagy a törött alkatrészektől is olyan bonyolult problémát okoz megszabadulni, hogy inkább együtt élnek a rendetlenséggel és elviselik az életminőségükre gyakorolt negatív hatásokat, mintsem, hogy szemtől-szemben megbirkózzanak a feladattal.
A megkérdezettek csaknem fele (48százalék) arról is beszámolt, hogy egy fontos megbízás miatt időnként elfelejt elvégezni egy másik, szintén fontos feladatot. E feledékenység kapcsán a férfiak és a nők közt sem volt különbség. Walsh szerint megfelelőbb eszközökkel jelentősen le lehetne csökkenteni az elmulasztott teendők előfordulásának arányát. „Sőt azt is megkockáztatom, hogy a kevesebb elmulasztott feladat a házastársak közti csetepaték számát is visszaszorítaná” – véli az elemző.
A felmérés szerint a hálózathasználó felnőtt amerikai munkavállalók kétharmadának (67 százalék) van mobiltelefonja, vagy más olyan eszköze, amely az időháztartással való jobb gazdálkodást hivatott elősegíteni. Walsh ugyanakkor úgy látja, hiába a jobb időgazdálkodásra irányuló szándék, ha az emberek mégsem képesek jobban megszervezni teendőiket. „A hatékony, szervezett időgazdálkodás mikéntjét el kell sajátítani, erre senki sem születik” – fogalmazott Walsh. (Infinit)