A rendőrség ebben az évben összesen mintegy 152 milliárd forintból gazdálkodott, ez jövőre mintegy 5 százalékkal több, 159 milliárd forint lesz. Ebből a rendőrségnek saját bevételként közel 4 milliárd forintot kell előteremtenie. A határőrség esetében valószínűleg nem lesz elegendő a 40,8 milliárd forintos összbevétel az új technika működtetésére és a bér növekedés fedezésére. Ugyanígy az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságnak (OKF) is értékesítésből származó pluszvételre kell szert tennie - mondta a belügyi tárca vezetője.
A belügyminisztérium a Schengen Alapból technikai fejlesztésre, határvédelmi feladatokra 10,7 milliárd, a rendőrség korszerűsítésének programjára egymilliárd, a veszélyes anyagok kezelésére és nukleáris balesetek elleni védekezésre 2,3 milliárd, okmányirodák fejlesztésére 3,2 milliárd forintot fordít.
A rendőrség reagálóképességének javítására 1,4 milliárd forintot szánnak jövőre. A rendőrség középtávú korszerűsítési programjának keretében a gépjárműbeszerzés első ütemére 500 millió forintot, az informatikai és fegyverzeti eszközbeszerzés első ütemére további 500 millió forintot, a nemzetközi kötelezettségből adódó feladatok teljesítésére 100 millió forintot terveznek.
A bérekről Lamperth Mónika kijelentette: az volt a törekvése, hogy a "látható rendőrség" programja keretében ne csak a létszámot növeljék a kapitányságokon, hanem a végrehajtó állomány jövedelmi viszonyait is javítsák. Ezért két lépésben megemelték a tisztek jövedelmét 15 százalékkal, a tiszthelyettesekét 10 százalékkal, továbbá megemelték a tűzoltók pótlékát, októberben pedig 5 százalékos rendkívüli bér emelést adtak a megyei, területi szerveknél. Így a végrehajtói állomány átlagilletménye több mint 16 százalékkal nőtt 2002 óta. A 2005. január elsejei 6 százalékos fejlesztéssel várhatóan 173 ezer forintra nő az átlagilletmény, ami 2003. január elsején még 149 ezer forint volt.