Az Opel anyavállalata, az amerikai General Motors októberben szellőztette meg takarékossági terveit, amelyek az európai munkahelyek körülbelül egyötödét érintik, s leginkább a németországi gyárakat sújtják. "Ez a háború utáni legsúlyosabb érvágás" - közölte Klaus Franz, az összüzemi tanács elnöke.
Az intézkedés a legkeményebben Rüsselsheimot, "az Opel zászlóshajóját" érinti, Bochumban 3600, Kaiserslauternben 400 munkahelyet szüntetnek meg. A kelet-németországi Eisenachot viszont érintetlenül hagyják.
A távozni kényszerülő csaknem tízezer munkás legtöbbje vagy foglalkoztatási társasághoz kerül, vagy végkielégítést kap. A személyzeti menedzser szerint az Opel ugyanakkor még a takarékossági tervek ellenére sem kerül a nyereséges zónába 2005-ben és 2006-ban.
Októberben, a takarékossági tervek megszellőztetését követően vadsztrájkok törtek ki Bochumban.
Tízezer ember szűrét teszik ki az Opelnél
Utolsó frissítés:
Mintegy tízezer munkahelyet szüntetnek meg a németországi Opel-autógyárakban a következő két évben, de nem lesz üzembezárás - erősítette meg a korábbi bejelentést az Opel személyzeti menedzsere, Norbert Küpper egy csütörtöki üzemi gyűlésen.