Tíz önbizalomnövelő tipp új élethelyzetekre

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A legtöbb ember kissé feszültté válik egy teremben, ahol rajta kívül csupa idegen van. Nehéz ilyenkor beszédbe elegyedni bárkivel, s még nehezebb a javunkra fordítani ezeket a helyzeteket. Az alábbi tanácsok segítségével sokkal termékenyebbé és szórakoztatóbbá válhatnak ezek a szituációk.

A konferencián a kávészünet is
ideális ismerkedési lehetőség
© sxc.hu
Még a legközvetlenebb emberek valamivel visszafogottabbak lesznek egy estélyen vagy egy konferencián, ha csupa ismeretlen veszi őket körül. Néhány egyszerű ötlet segítségével azonban könnyen építhet ki új ismeretségeket.

Ha kapcsolatokat szeretne építeni egy konferencián, a legjobb, ha önkéntesnek jelentkezik a regisztrációs asztalhoz. Így mindenkit láthat, aki érkezik az eseményre, számos embernek fogja ismerni a nevét, sőt a beosztását is. Emellett számukra Ön képviseli majd a konferenciáról alkotott első benyomás egy részét, s ezután nyugodtan odamehet majd bárkihez, hiszen már tulajdonképpen „találkoztak” korábban. Nem kell aggódnia, minden valószínűség szerint a legtöbb ember felismeri majd a regisztrációs asztaltól és szívesen beszédbe elegyednek majd Önnel.

Ha most került be egy új munkahelyre, vagy csoportba, kérdezze meg a felettesét, vagy a csoportvezetőt, hogy lehet-e jelentkezni bármilyen önkéntes feladatra. Mindegy, hogy kicsi vagy nagyobb feladatot vállal magára, a lényeg, hogy miközben végzi azt, több emberrel kerül kapcsolatba, mint anélkül, akik minden bizonnyal megjegyzik majd, kivel volt dolguk.

Ha tanít, vagy egyéb csoportos foglalkozást vezet, érkezzen pár perccel előbb, mint a többi résztvevő. Szívja magába a hely atmoszféráját és rendezze át a tárgyakat, ha úgy Önnek kényelmesebb. Köszönjön mindenkinek, amikor érkeznek, ez jó alkalom a bemutatkozásra is. Vigyen magával névtáblákat, vagy néhány régi kartonlapot, amire mindenki ráírhatja a nevét és kirakhatja maga elé az asztalra. Onnantól fogva, hogy mindenkit a keresztnevén tud szólítani, sokkal közvetlenebb, családiasabb légkör alakul ki.

Ha egy csoportos megbeszélésre idegenként megy, hívjon fel valakit a szervező cég oldalán. Kérje meg az illetőt, hogy találkozzon Önnel a megbeszélés előtt. Így már lesz valaki, akit kereshet, amikor megérkezik.

Hordjon magában két névkártyás kitűzőt a táskájában. Egyet használjon a személyes, egyet az üzleti eseményeken. Az Önt körülvevő emberek sokkal kezdeményezőbbek lesznek, ha első pillantásra látják, hogy kivel van dolguk.

Ha beszédet kell mondania, írja a jegyzeteit egy fénykép, vagy képeslap hátuljára. Így sokkal kevésbé lesz feltűnő, hogy néha puskázik, mintha egy fehér papírt nézegetne.

Gyakorolja a nyitó mondatot és a megfelelő kézfogást mielőtt megérkezik az eseményre. Nyugodtan álljon a tükör elé, vagy kérje meg családtagjait, hogy segítsenek az „edzésben”.

Állítson össze két 30 másodperces „önreklámot”, amelyet elmondhat, ha valakivel összetalálkozik a liftben vagy az utcán. Az egyiket használja informális, a másikat formális esetekben. Állítson össze egy hét szóból álló jelmondatot is, amelyben kidomboríthatja a szakértelmét.

Végezetül pedig ne feledje, hogy az önt körülvevő idegenek is ugyanolyan emberek mint Ön. Nekik is megvannak a saját gátjaik és félelmeik, s lehet, hogy ezek pont ugyan azok, mint az Ön esetében.