Pályázatokat az OFA internetes oldalán közölt tájékoztató szerint szeptember 2-ig adhatnak be alapítványok, egyesületek, közhasznú társaságok és társadalmi szervezetek a pártok és az érdekképviseletek kivételével. A pályázók egyenként legfeljebb 15 millió forint támogatást nyerhetnek el.
Olyan szolgáltató csoportokat kell létrehozniuk, amelyben egy főállású programvezetőt alkalmaznak, továbbá rendelkezésre áll két szociális munkás, egy munkavállalási tanácsadó és egy pszichológus.
A csoport először is felkutatja területén azokat a családokat, ahol több generáció nem tud elhelyezkedni. Egy-egy támogatott pályázónak legalább 15 családot kell bevonni a programba. Családonként legalább két-két munkanélkülinek ajánlanak fel majd képzést, keresnek számukra munkahelyet.
A képzéseket a meglévő, hasznosítható ismeretekre kell építeni, illetve hozzárendelni a helyi munkaerőpiaci igényekhez.
A segítő csoport tagjai személyes kapcsolatot építenek ki a munkanélküliekkel, a lehetséges munkahelyek munkáltatóival. Közreműködnek abban, hogy a munkanélküliek megfeleljenek a munkáltatói elvárásoknak, illetve a munkanélküliek számukra elfogadható munkához jussanak.
Általában eleve hátrányos helyzetű családokról van szó, ezért fontos a személyiségfejlesztés, a pszichoszociális, mentális támogatás, az anyagi, a lakáskörülmények javítása. A képzések, átképzések előtt gyakorta foglalkozni kell az alapismereti oktatás, az alapfokú képzés szervezésével, különféle tanácsadással.