A szóvivő elmondta, a munkavállalói oldal szorgalmazta az ülésen, hogy az állami támogatások feltételeként szabják meg ezeknél a cégeknél a foglalkoztatás bővítését, vagy a korábbi foglalkoztatási szint fenntartását. Amennyiben ez a vállalás része a szerződésnek, akkor külön ellenőrzés nélkül is feltehetően betartják azt a munkáltatók - vélte a szakszervezeti szóvivő.
Mint mondta, a rendezett munkaügyi kapcsolatok mint az állami támogatások, megrendelések feltétele, csak a közepes és a nagyobb vállalatoknál érvényesül, a kisebb cégeknél ugyanis általában nincs szakszervezet.
Egyetértés volt az ülésen a munkavállalói és munkaadói oldal között abban is, hogy mivel a kisebb cégek általában belföldre termelnek, szolgáltatnak, alapvető számukra a magyarországi fizetőképes kereslet. A reáljövedelmek utóbbi években elért javulása tehát kedvezően hatott piaci pozíciójukra. Ennek ellenére a kisebb cégek közül csak kevés tervez jelentős fejlesztést - jegyezte meg Hanti Erzsébet.
A témakör vitáját a szakbizottsági előkészítést követően az OÉT plenáris ülésén folytatják. A hétfői szakbizottsági ülés napirendjén szerepelt volna még a szövetkezetekről szóló jogszabály vitája, de ezt végül a munkaadói oldal kérésére, a szakszervezeti oldal támogatásával későbbre halasztották.