A nyilvántartásban december végén 43 ezer munkanélküli szerepelt, s a többiek is folyamatosan átkerülnek az elhelyezkedést jobban ösztönző rendszerbe - mondta Rusin József.
Az igazgatóhelyettes hozzátette, a továbbra is súlyos foglalkoztatási gondokkal küzdő Nyírségben negyvenezer fölött állandósult a munkát keresők tábora, egy évvel korábban 41 ezren szerepeltek a nyilvántartásban.
A munkaügyi vezető ugyanakkor megjegyezte, hogy tavaly valamelyest javult a gazdasági aktivitás a megyében, mintegy tízezerrel, 190 ezer fölé nőtt azok száma, akik munkajövedelemmel rendelkeztek a régió közel 580 ezer lakosa közül.
A sajtótájékoztatón Urbán Sándor, a szabolcsi munkaügyi szervezet vezetője beszámolt arról, hogy az Európai Unió és a magyar költségvetés támogatásával megvalósuló Lépj egyet előre! elnevezésű felnőttképzési programba legalább ezer nyírségi álláskeresőt szeretnének bevonni az idén. Versenyképes tudás megszerzéséhez kívánják segíteni a képzettséggel nem rendelkezőket, akiknek a tanulási költségeiket megtérítik.
Szabolcsban a nem megfelelő végzettséggel rendelkezők aránya 50 százalék az álláskeresők 43 ezres táborában - tette hozzá Urbán.
Jenei Zsuzsa osztályvezető arról szólt, hogy a foglalkoztatás bővülését várják a térségben a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak, illetve civil szervezeteknek nyújtott járulékkönnyítéstől, amely január elsején lépett hatályba.
A régióban mintegy 40 ezer ilyen vállalkozás és szerveződés működik, így remélhetőleg több ezren juthatnak munkahelyhez az új lehetőség révén. Kedvező változást várnak a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásában is, mivel az alkalmazáshoz az egyéni vállalkozók és a non profit szervezetek ugyancsak támogatást kapnak ezentúl.