Ha megfogadod az alábbi tanácsokat, úgy hívhatod fel magadra a többiek figyelmét, mégsem bélyegeznek strébernek vagy „nyomulósnak”.
Légy megbízható!
Érkezz időben; ugye te sem nézed jó szemmel a munkaidő kezdete után kényelmes fél órával belibbenő kollégákat. Ha mindenképpen késel vagy egyáltalán nem mész be, jó előre szóljál, ám ezeket az eseteket igyekezz a minimumra szorítani. Ha valamilyen munkát beígérsz, azt készítsd el időre. Az íróasztalodat és közvetlen környezetét tartsd tisztán és rendezetten. Ezzel a főnököd tudtára adhatod, hogy ura vagy a helyzetnek.
Légy előrelátó és kezdeményező!
Tudjál meg minél többet a cégről, ahol dolgozol, s puhatold ki, hogy milyen területeken járulhatnál hozzá a sikerhez. Ha már tisztul a kép a saját szerepedről, keress olyan lehetőségeket, amikor kezdeményezhetsz, kitalálhatsz egy projektet, vagyis használd a fejedet. Figyeld meg, hogy mivel kellene még dolgozni, s tegyél érte, hogy kész legyen. Csak arra ügyelj, hogy ne avatkozz bele valaki másnak a már megkezdett munkájába. Bármit is teszel, vállald érte a felelősséget.
Légy csapatjátékos!
Az a mondat, hogy „ez nem szerepel a munkaköri leírásomban”, nem kifejezetten erősíti a csapathoz tartozás érzését. Ne azzal törődj, hogy pontosan mit kell csinálnod, hanem azzal, hogy annak elvégzése közelebb juttatja a csapatot a sikerhez. Ha valaki megkér, hogy segíts neki, ragadd meg az alkalmat, hogy esetleg megtanulsz valami újat, és már legalább egy ember tudni fogja rólad, hogy lehet rád számítani. Sokat segít, ha van valamilyen képzettséged vagy tulajdonságod – például csak te tudod megrendszabályozni a makacs nyomtatót –, amiért mindenki hozzád fordul majd.
Légy rugalmas és alkalmazkodó!
Tudatosítsd magadban, hogy egyszerre nem irányíthatsz mindent. Ezért mutass hajlandóságot a kompromisszumokra. Számíts arra is, hogy nem fog mindig minden a szád íze szerint alakulni, ezért számíts a váratlan helyzetekre is.
Ne szégyellj segítséget kérni!
Ha szükséged van rá, nyugodtan kérjél tanácsot a tapasztaltabb kollégáktól. Ha felismered a saját határaidat, az nem a gyengeség, hanem az érettség jele. Ha valamit nem tudsz, kérdezzél. Ez azért jó, mert egyszerre tanulhatsz meg valami újdonságot, miközben megmutatod a többieknek, hogy hajlandó vagy képezni magad és fejlődni.