Sípálya az Alpokban. Az ismerkedés terepe © snowshark.org |
Ehhez nem kell a lejtő ördögének lenni, s éppen elég olyan lazának maradni, mintha csak a pihenés járna a fejünkben. Aki síelni jár, annak nem lehet túl sok baja az élettel, nem nagyon aggódik az anyagi biztonságáért, s nyertesnek látszik. A sikerhez talán nem árt egy legalább közepes minőségű sífelszerelés, de még ez sem feltétlenül szükséges. A legjobb márkáktól is kapni drága, közepes és olcsóbb sportszereket, síruhákat, s legfeljebb szakértő szem szúrja ki a különbségeket. Relaxált táraságban egyébként is kisebb a jelentősége a formalitásoknak (például az öltözet minőségének), s könnyebben alakulnak ki akár vadidegen emberekkel is kapcsolatok. Persze aki a számára megfelelő embert keresi, finoman informálódhat is a társaság összetételéről, s közelébe kerülhet annak, aki a későbbiekben segíthet az elhelyezkedésben. Egy „telelés” alatt több fontos barátra is szert lehet tenni, akikkel aztán később fel lehet venni a kapcsolatot.
Fontos szabály, hogy ha a „célszemély” nem hozza szóba a munkát, az álláslehetőségeket, még véletlenül se kezdeményezzünk ilyen tárgyú beszélgetést. Legfeljebb – mintegy mellékesen – kideríthető az új ismeretségeinkről, hogy milyen szakmában dolgoznak, s arrafelé „hogy mennek a dolgok”. Persze meg lehet ígérni nekik, hogy a közös felvételeket majd elküldjük. Ehhez jól jön névjegyet, e-mail címet és telefonszámot kérni.
Ez többek között lehetővé teszi, hogy a felvételek elküldése után érdeklődni lehessen, hogy megkapta-e őket, hogy tetszettek, stb. Síelni sokan családosan, vagy partnerükkel mennek. Különösen hasznos, ha a férjek vagy feleségek is összebarátkoznak, ami még több lehetőséget ad egy kapcsolat otthoni felvételére.
A síbarátságok aztán megfelelő időben működő tőkévé konvertálhatók az álláskeresésben, s hozzásegíthetnek, hogy sikerüljön bejutni a megfelelő emberhez, ha ez éppen nem maga újsütetű ismerősünk.