A 42 országban, összesen 23 500 internet-használó körében végzett felmérés adatai szerint éppenhogy többségnek nevezhető a munkavállalók azon része (53 százalék), akik viszont úgy gondolják, megfelelő mennyiségű időt töltenek - fizetésért végzett - munkával. S alig akadnak olyanok (1 százalék), akik úgy vélik, a kelleténél kevesebbet nyújtanak a munkahelyükön, a megkérdezettek 5 százaléka pedig nem tudott véleményt mondani, hangoztatva, hogy inkább másra bízza saját teljesítményének megítélését.
A felmérés szerint a magyarok közül minden második megkérdezett biztosnak érzi a munkahelyét. A többiek fele-fele arányban bizonytalannak vélik az állásukat, illetve nem tudják megítélni helyzetüket. Ennél optimistábban csak Skandináviában, Törökországban és Ausztriában nyilatkoztak az emberek. E szempontból leginkább borúlátónak a görögök, csehek és lengyelek bizonyultak.
Európában átlagosan minden negyedik megkérdezett szembesült azzal a problémával, hogy előző évben valaki a családban elveszítette a munkahelyét. Magyarországon ennél valamivel magasabb, (29 százalék) az arány. Ennél rosszabb a mutató Portugáliában, Német-, Lengyel- és Törökországban. Legjobb a helyzet két skandináv országban: Finnországban és Norvégiában.
Világszerte tapasztalt jelenség, hogy a megkérdezettek 58 százaléka szerint a vállalatok kevésbé értékelik a munkavállalók lojalitását, mint korábban. Ez leginkább Észak-Amerikára jellemző (70 százalék), majd Latin-Amerika, Ázsia-Óceánia, és Európa következik. Magyarországon az európai 58 százalékos átlaghoz képest többen, (65 százalék) vélik úgy, hogy a vállalatok a korábbinál kevésbé értékelik a munkavállalók lojalitását.
Minden második magyar érzi úgy, túl sokat dolgozik
Utolsó frissítés:
Csaknem minden második ember vallja azt Magyarországon, hogy túl sokat dolgozik, s ugyanennyi ember nyilatkozta azt, hogy biztosnak érzi jelenlegi munkahelyét - derül ki egy 42 országban végzett felmérésből.