A túl sok kérdés rossz színben tüntethet fel © sxc.hu |
Ha ez az első interjúd a cégnél, az abszolút tabu kategóriába tartozik a fizetés, illetve az egyéb juttatások utáni érdeklődés. Ha a beszélgetés ebbe az irányba terelődik, s beszélgetőpartnered megkérdezi, hogy kíváncsi vagy-e ezzel kapcsolatban további részletekre, akkor már kérdezhetsz.
Ezzel azonban légy óvatos, ugyanis, ha a munkaadó úgy érzi, hogy a munkahely-váltásod elsődleges motivációja az új vállalatnál várható kompenzációs-, vagy juttatáscsomag, rövid úton az ajtón kívül találhatod magadat. A munkaadók ugyanis semmitől sem irtóznak jobban, mint a pénzéhes, ám a cég, illetve a munka iránt kevéssé érdeklődő munkavállalóktól.
Ha valakiről effajta kép alakul ki, az interjúztató könnyen azt gondolhatja, hogy az illető rövidtávon gondolkodik a vállalatban, lojalitása megkérdőjelezhető, s csupán karrierjét szeretné tovább terelgetni a lépéssel.
Ha hosszú távra tervezel, feltétlenül érdeklődj az után, hogy milyen előlépési lehetőségek várnak arra, aki sikeresen végzi munkáját a cégnél. Ezzel összekötve hasznos lehet megtudakolni, hogy mi számít sikernek az adott pozícióban, illetve a cégen belül, valamint, hogy milyen nagy változások várhatóak a vállalatnál, legyen szó átszervezésekről, előléptetésekről, illetve bármi a munkafolyamatot érintő átalakításról.
Ezek a kérdések leginkább iránytűként szolgálnak, hogy melyek azok a sarkalatos pontok, amelyek ismerete a hasznodra válhat később a munka során, illetve még azt megelőzően a döntési folyamat során, amelynek végére eldöntheted, hogy valóban leszerződsz-e az adott céghez, vagy tovább folytatod a keresgélést.