A nemi életben, a teljesítésben bekövetkező változásokat: a merevedési zavart egyfajta sikerbetegségnek lehet tekinteni, ezt az előzetes feltételezést igazolta a kérdőívek elemzése.
A gondokkal küzdők több mint fele felelősségteljes és sok elfoglaltsággal járó munkát végez. A vezető beosztásúaknál - akik többnyire 12 óránál is többet töltenek munkahelyükön - jóval nagyobb arányban fordul elő a potenciazavar, mint az alkalmazottaknál - az érintettek több mint 70 százaléka 8 óránál többet dolgozik.
A stressz, a megfelelési kényszer, az esetleges frusztráció szintén a vezető okok között szerepelt. A válaszadók egyharmada számolt be arról, hogy az előző év folyamán figyelt fel a problémára. Bár többségük tisztában van azzal, hogy gondjai megoldásához elkerülhetetlen az életmódváltás, mégis, csak elenyésző hányaduk próbál változtatni életvitelén és még ennél is kevesebben kérik szakember (orvos, szakpszichológus) segítségét - akkor is akár csak 1,5-2 év várakozás után.
Az érintettek közül minden ötödik belenyugodni látszik nemi teljesítőképessége csökkenésébe, ők ugyanis ennek orvoslására semmit sem tesznek, 25%-uk pedig keresett ugyan segítséget, de eddig nem találta meg a számára leginkább megfelelő megoldást. Holott a bárki számára elérhető anonim tanácsadás és információszolgáltatás sok férfi számára adhatna bátorítást.
A kutatás azokra a kérdőívekre épült, amelyeket április 20. és május 8. között több mint 1500 válaszadó töltött ki. 1990 óta ez volt a legnagyobb mintán lebonyolított felmérés a szexuális teljesítményromlás témakörében.
A munkahelyi stressz árt a szexuális életnek
Utolsó frissítés:
A merevedési zavarral küzdő férfiak több mint háromnegyede (85 százaléka) a munkahelyi stresszt és a túlhajszoltságot teszi felelőssé a probléma kialakulásáért, derült ki a Magyar Szexuális Medicina Munkacsoport és az Origo internetes portál kutatásából.