Alkotmánybírósághoz fordultak az egészségügyi dolgozók

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara (MESZK) nem akarja ellehetetleníteni az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetét (EDDSZ). Legalábbis a kamara állítása szerint. A szakszervezet viszont Alkotmánybírósághoz fordult jogorvoslatért.

Az EDDSZ az Alkotmánybírósághoz fordult, mert kifogásolja, hogy minden egészségügyi szakdolgozónak kötelező a kamarai tagság, és az EDDSZ álláspontja szerint a MESZK léte ellehetetleníti a szakszervezetet.
   
A kamara közleményében visszautasítja az EDDSZ beadványában megfogalmazott - véleményük szerint - megdöbbentő gondolatot, miszerint "nem szükséges a széles munkavállalói kört külön érintő köztestület létrehozása, mivel az ágazatban a gyógyító szakmai tevékenységet, illetve az abban közreműködőket már a korábban megszervezett kamarák" (orvosi, gyógyszerész) lefedik.

A szervezet hangsúlyozza, hogy a kamarának és a szakszervezetnek különböző feladatai vannak; míg a szakszervezet elsődleges célja a munkavállalók érdekeinek védelme, addig a kamara a hivatás gyakorlásával összefüggő ügyekben képviseli tagjait, így mindkét bizottságnak fontos szerepe van.
   
"A kamara bízik abban, hogy a szakszervezet nem akarja az általa állítólag képviselni kívánt szakdolgozókat pusztán saját létének igazolására felhasználni" - áll a közleményben. A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara, amelynek közel százezres a tagsága - továbbra is kész az együttműködésre - olvasható a dokumentumban.