Ezt Kiss Péter szociális és munkaügyi miniszter hangsúlyozta a szolgálat tíz éves fennállása alkalmából rendezett szerdai budapesti ünnepségen. Mint mondta, egy új kultúra jött létre a munkaügyi viták rendezésében.
A rendezvényen hozzászóltak az Országos Érdekegyeztető Tanács munkáltatói és munkavállalói oldalának képviselői is. Többek között elmondták: a szolgálat közvetítői minden esetben semlegesen végezték munkájukat, pártatlanságukhoz soha sem fért kétség. Ez is erősítette a szolgálat iránti bizalmat.
Ma már általános vélekedés például a cégvezetők körében, hogy ez az intézmény hatékony segítséget adhat a munkahelyi konfliktusok megoldásához. Az pedig a munkáltatók érdeke is, hogy a munkahelyeken ne legyen feszültség, ne a bíróságon kössenek ki a vitában álló munkáltatók és szakszervezetek.
Szakszervezeti véleményként hangzott el, hogy a szolgálat a kollektív érdekvitákon kívül vállaljon szerepet az egyéni érdekviták rendezésének elősegítésében is. A szakszervezetek szerint a szolgálat országos ismertségének javításában is volna még mit tenni.
A szolgálatnak jelenleg 49 közvetítője van, közülük választhatnak közösen a vitában álló munkahelyi vezetők és helyi szakszervezeti képviselők. Az ünnepségen Kiss Péter emlékplakettet adott át azoknak a közvetítőknek akik tíz illetve öt éve végzik ezt a tevékenységet.