Az amerikai munkaügyi minisztérium adatai szerint az átlag amerikai dolgozó az elmúlt három évben valóban nem kapott jelentős béremelést a gazdaság erőteljes növekedése ellenére. Ugyanakkor 50 százalékra tehető azoknak az aránya, akik úgy gondolják, hogy piaci béreket kapnak, miközben arányuk még csak 42 százalék volt tavaly.
A felmérés készítői megállapították, hogy az egyes vállalatoknál a termelékenységben bekövetkezett növekedés nem tükröződik a bérek emelkedésében.
A munkaügyi statisztikák szerint a reálbérek 2003 közepén voltak csúcson a magánszektorban, azóta zsugorodtak, bár az utóbbi időben megállt a csökkenés a munkaerő-piaci kínálat szűkössége miatt: májusban egy átlagos dolgozó órabére 16,62 dollár volt, 1,7 százalékkal alacsonyabb, mint az inflációtól megtisztított 16,90 dolláros órabér 2003 júniusában.
Egyre többen érzik alulfizetettnek magukat
Utolsó frissítés:
Az Egyesült Államokban egyre többen érzik úgy, hogy nem piaci béreket kapnak. A magyarországi érdekeltséggel is rendelkező Randstad személyzeti tanácsadó cég felmérése szerint a megkérdezettek 40 százaléka érzi alulfizetettnek magát, míg egy éve arányuk még csak 28 százalék volt.