A tanfolyamok baranyai, somogyi és zalai települések lakóinak foglalkoztatását teszik lehetővé, akik egyéb munkalehetőség, a tőkebefektetések hiánya miatt más tevékenységet nem tudnak végezni- mondta Janovics László, a megyei munkaügyi központ igazgatóhelyettese.
A résztvevők a 264, valamint a 400 órás kurzusokon megismerkedhetnek a térségükben élő gyógynövényekkel, gyűjtésük és feldolgozásuk módjaival, valamint tájékoztatják őket a felvásárláshoz szükséges tudnivalókról.
Az igazgatóhelyettes közlése szerint a képzés része azon gyógynövénygyűjtő-hálózat kialakítására irányuló projektnek, amelyre a munkaügyi központ és partnerei a közelmúltban 87 millió forint európai uniós és hazai támogatást nyertek. A pénzből a gyógynövénygyűjtést és feldolgozást segítő szakértői, tanácsadói hálózatot hoznak létre, valamint egy gyógynövények hatóanyagtartalmát elemző készüléket vásárolnak, segítve az alapanyagok piacra jutását.
Janovics László szerint a program sikerrel kecsegtet, révén, hogy az érintett három megye szegényebb térségei gyógynövényekben gazdagok, a baranyai Baksa és Görcsöny között pedig működik egy, évente milliárdos forgalmat lebonyolító gyógynövény-feldolgozó üzem, amelynek tulajdonosa ígéretet tett nagy mennyiségű alapanyag jövőbeni felvásárlására.
Gyógynövénygyűjtőket képeznek Baranyában
Utolsó frissítés:
A gyógynövények gyűjtésével, hasznosításával kapcsolatos ismeretek elsajátítására képzés indul mintegy 100 álláskereső részvételével Baranyában.