Giczey Péter, az egyesület elnöke elmondta, hogy a Nemzeti Fejlesztési Terv humánerőforrás-fejlesztési operatív programja keretében a támogatás 80 százalékát az Európai Szociális Alap, 20 százalékát a magyar költségvetés biztosítja.
A kétéves programnak - amelyről október 10-én Önkéntesség - Lehetőség a humánszolgáltatások minőségi megújításában címmel országos konferenciát rendeznek Debrecenben - három fő eleme van.
Elsőként megyei önkéntesközpontot hoznak létre Debrecenben, másrészt több helyen megvalósítják az úgynevezett szomszédsági önkéntesek képzését, illetve előkészítik Hajdú-Bihar 10 településén önkéntes pontok létrehozását.
Marosszéki Emese, a debreceni Életfa Önkéntes Központ szakmai vezetője legfontosabb feladatuknak nevezte, hogy részt vegyenek „egy szolidáris társadalom kialakításában, ahol házhoz érkezik a segítség”. Elmondása szerint létrehoznak egy adatbázist is, amelyben a kilenc hazai önkéntes központ adatait teszik elérhetővé.
Hajdú-Biharban jelenleg több mint 60 önkéntes dolgozik 27, többnyire civil szervezetnél.
Az önkéntes segítők nem pótolják a szakmai munkát, csupán kiegészítik azt. A házi gondozó mellett az önkéntes segítő például bevásárlással, felolvasással vagy beszélgetéssel igyekszik könnyebbé tenni a rászorulók életét.
Önkéntesközpont létesül Debrecenben
Utolsó frissítés:
Önkéntesek kétéves segítőprogramjának megvalósítására és központjának létrehozására 21 millió forint pályázati összeget nyert a debreceni Életfa Segítő Szolgálat Egyesület.