Országszerte 21 vizsgáztatásra, valamint általános és szaknyelvi bizonyítvány kiállítására jogosult központ létezik. Ebbe a körbe tartozik egyebek mellett a Budapesti Műszaki Egyetem (BME), a Budapesti Corvinus Egyetem Nyelvvizsgaközpontja és a 2005 őszétől ELTE Idegennyelvi Továbbképző Központként működő egykori ITK is.
A nemzetközi nyelvvizsgák sikere évek óta töretlen: 15 éve a jelenleg Magyarországon nem akkreditált Pitman Qualification volt a Rigó utcai nagy versenytársa, noha akkoriban a honosítás miatt kevesebben választották. Egyébként ma már évente öt alkalommal vizsgázhatnak a jelentkezők, 14 éves kortól. Akik külföldön vállalnak munkát, a TELC – The European Language Certificates – angol vagy német nyelvű vizsgáit is választhatják, de népszerű a Cambridge ESOL egynyelvűje is.
Külföldön is érvényes bizonyítványt ad a TOEIC teszt (Test of English for International Communication). A világ 165 országában elfogadott TOEFL vizsgát elsősorban azoktól a nem anyanyelvi felvételizőktől kérik, akik főként amerikai egyetemen szeretnének továbbtanulni. Előnye, hogy nincs szóbeli része, számítógépen megoldható, és minden jelentkező egységes tesztsort kap. A választék ezzel még nem ért véget: az uniós tagországok konzorciuma által életre hívott ECL vizsga is elérhető, ahogyan az Osztrák Nyelvi Diploma, illetve a Goethe Intézet vizsgája is.
A nyelvvizsgadíjak típustól és kiállítótól függően változnak, a komplex, kétnyelvű alapfokú díja általában 14–20 ezer forint között mozog, a komplex középfokúé 19–25 ezer, míg a felsőfokúé 20–26 ezer forintba kerül. Ettől eltérő díjszabás is előfordul: a Cambridge ESOL vizsga díja például 30–50 ezer forint között alakul, míg a TOEIC teszt 19 500 forintba kerül, ám 8 ezer forint felárért a jelentkező egyedül is vizsgázhat. Az itthon vizsgatevékenységet nem folytató külföldi központ általi kiállított egynyelvű, illetve szaknyelvi vizsgát honosítani kell, ennek díja eljárástól függően 5 ezer vagy 10 ezer forint.