Glos szerint a jelenlegi támogatási szabályokat szinte lehetetlen elfogadtatni a polgárokkal, az adófizetőkkel és az érintett munkavállalókkal. Az új beruházások miatt ugyanis jelentős számban szűnnek meg munkahelyek az unió más részében. A miniszter ezért szeretné, ha nagyobb szerepet kapnának a nemzeti kormányok az EU-támogatás rendszerének ellenőrzésében.
A német gazdasági miniszter 25 millió euróban állapítaná meg azt a küszöbértéket, amelyen felül az áttelepülő cég új beruházása már nem húzhatna hasznot az EU-támogatásból valamelyik közép- és kelet-európai országban.
Glos lépésében valószínűleg szerepet játszik egy éppen aktuális konfliktus: a svéd Electrolux konszern 2007-ben meg akarja szüntetni 1700 embert foglalkoztató nürnbergi gyárát és a mosógépek, mosogató gépek, egyéb háztartási eszközök gyártását Lengyelországban akarja folytatni. A lengyelországi gyár beindításánál az Electrolux közvetetten hasznot húzhat a Lengyelországnak járó EU-támogatásokból, amelyekben a német adófizetők pénze is benne van. A nürnbergi gyárban jelenleg meghatározatlan időre szóló sztrájk folyik.