Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Elbirtokolhatják a cégek az állami tulajdonú ingatlanokat?
Utolsó frissítés:
Szerző:MTI
szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Zrt. (ÁPV) tárgyalni akar az állami
tulajdonú ingatlanok elbirtoklásának megakadályozása érdekében. A részvénytársaság jelenleg 2500 körébe tartozó ingatlannál vizsgálja, hogy jogszerűen elbirtokolhatják - e tőle az azt 15 éve használó vállalkozások.
Oravecz Péter, az ÁPV kommunikációs igazgatója magyarázatként hozzáfűzte, hogy az idén június 10-én járt le az a 15 éves időszak, amely után az állami tulajdonú ingatlan annak a vállalkozásnak, intézménynek a birtokába kerülhet, amelyik az elmúlt 15 évben bizonyíthatóan saját maga hasznára vette igénybe azt. Az ÁPV Zrt. megvizsgálta a körébe tartozó 2.500 ingatlant, és most azt tisztázza majd a jelenlegi használókkal, hogy jogszerűen elbirtokolhatják-e.
A rendszerváltozás után az Alkotmánybíróság kimondta az állami és a magántulajdon egyenjogúságát, aminek következtében az állami tulajdonban lévő ingatlanok is elbirtokolhatók. A mostani eljárás az első lépcsője annak a folyamatnak, amelyben az ingatlanok tulajdonjogát tisztázzák - magyarázta Oravecz Péter.
Hozzátette, hogy a privatizációs szervezet megítélése szerint ez valamennyi piaci szereplő érdeke. Az ÁPV Zrt. írásban kereste meg a rendezetlen tulajdonú ingatlanok használóit a vitás helyzet tisztázására.
A tárgyalásokon arra törekszik a privatizációs szervezet, hogy valamennyi érintett fél számára feloldja az ingatlanok valós és az ingatlan-nyilvántartásban szereplő helyzete között mutatkozó ellentétet. Az ÁPV Zrt. kényszerintézkedést nem tervez, de kéri az érintettek együttműködését és türelmét a rendezéshez szükséges eljárások időigénye miatt.