Emellett 30 esetben az áru eredetét, 37 alkalommal a foglalkoztatás szabályszerűségét ellenőrizték, 3 esetben teljes körű leltárellenőrzést végeztek.
Az ellenőrzött árusok a helyszínen nem tudták az áru eredetét hitelt érdemlően igazolni, és nem találtak az ellenőrök a foglalkoztatás szabályosságát egyértelműen alátámasztó igazolásokat sem. Ez utóbbi esetben utólagos adóegyeztetést végeztek, amelyből kiderült, hogy 3 adózó elmulasztotta alkalmazottjának bejelentését. Ezeket az üzleteket 12 napra bezárták.
Nagy József kiemelte, hogy volt olyan eset, amikor inkognitóban vásárló adóellenőröknek kínáltak fel pénzért számlát. A kitöltött számlák ára átlagosan a számlaérték 7 százaléka, az alacsonyabb értékű számláknál 10 százalék, míg egy üres számlatömböt 25 ezer forintért lehet illegálisan vásárolni.
Sipos Jenő, a VPOP szóvivője közölte: a józsefvárosi akció során mintegy 22 millió forint értékű hamis ruházati terméket, napszemüveget, elektromos sokkolókat, viperákat, VB logós focilabdát, és mobiltelefon tokokat foglaltak le.
Az első félévben a vámosok által végzett piaci ellenőrzések átlagosan 59 százalékos felderítési arányt mutatattak. Az év első hét hónapjában csaknem 37
ezer esetben 820 ezer karton cigarettát foglaltak le a vámosok.
A szellemi tulajdonnal kapcsolatos vizsgálatok során 2006-ban eddig 505 ellenőrzést végeztek el, és 1,8 milliárd forint értékben foglaltak le hamis CD-ket, DVD lemezeket, ruhákat, cipőket, és tisztálkodó szereket. Július 1-jétől a vámhatóság már nemcsak az illegális dohányterméket, hanem az azt szállító
járművet is lefoglalja. Az elmúlt hónap során 700-an váltották vissza járművüket, amelyekre egyenként 20 ezer forinttól 89 millió forintig költöttek. A VPOP szóvivője közölte, hogy a Józsefvárosi piacon éves szinten többmilliárd forint értékű árut foglal le a vámhatóság, volt olyan eset, amikor mintegy 500 millió forint értékű illegális terméket foglaltak le a pénzügyőrök.