Az E-Star Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzatával kötött hőszolgáltatási szerződését rendkívüli felmondással megszüntette, közölte a társaság a BÉT honlapján.
A rendkívüli felmondás oka, hogy az elmúlt közel egy év alatt az önkormányzat nem teljesítette a fizetési kötelezettségét az E-Star irányába, az általa felhalmozott, százmillió forintot meghaladó tartozása megfizetésére sorozatos fizetési felszólítás, illetve egyeztetési javaslat ellenére sem mutatott hajlandóságot.
Az E-Star sajnálattal állapította meg, hogy a követelés békés úton történő érvényesítésére tett erőfeszítései eredménytelennek bizonyultak, az önkormányzat még az általa elfogyasztott fölgáz ellenértékét sem fizette meg, megkérdőjelezve annak tényét, hogy azt az E-Star szerzi be részére, így a társaság nem látott más lehetőséget, mint a szerződés rendkívüli felmondással történő megszüntetését.
A szerződés felmondása következtében az E-Star a földgázt július 1-től nem szerzi be az önkormányzat szerződés által érintett intézményeiben, a hőtermelő berendezéseket nem üzemelteti tovább és a szerződés szerint járó követeléseit, ideértve a százmillió forintot meghaladó díjtartozásán (szolgáltatási díj és hődíj) felül felmondás következtében fizetendő megváltási értéket is, melynek összege szintén meghaladja a százmillió forintot, érvényesíti az önkormányzattal szemben.
Az E-Star 2012. őszéig a nem fizető önkormányzati ügyfeleivel szemben több hasonló lépést tervez. A szolgáltatás folyamatos biztosítása érdekében azonban a szerződéses követelések érvényesítésére rendelkezésre álló, bankot és az E-Start feljogosító inkasszó jogot a az EStar érvényesíti.
„Elfogyott a pénz, elfogyott a türelem. Sohasem gondoltuk volna, hogy egy európai országban az állam válik a legrosszabb adóssá és hogy a közszolgáltatások fenntartása irányában ilyen érzéketlenséget mutat. Jelenleg több mint másfél milliárd forinttal finanszírozzuk az államháztartást, ezt az összeget nem áll módunkban tovább növelni. Idén a magyarországi államháztartást érintő árbevételünk csupán 25%-a folyt be. Az intézkedéssorozat közel háromszáz intézményt fog érinteni” – nyilatkozta Soós Csaba, a Társaság elnök-vezérigazgatója a közleményben.