Amikor már úgy tűnt, hogy a bécsi tőzsde lenyomja a hazai tőkepiaci szereplők torkán a XETRA kereskedési rendszer bevezetését, váratlan fordulat következett be a Budapesti Értéktőzsde közgyűlésén. A felek hirtelen kompromisszumra jutottak egy közös állásfoglalást illetően, amiről a tőzsde az alábbi közleményt adta ki:
A Budapesti Értéktőzsde Zártkörűen Működő Részvénytársaság (BÉT) 2011. szeptember 6-án Rendkívüli Közgyűlést tartott. A tulajdonosok 100 százalékos szavazatai aránnyal elfogadták az alábbi határozati javaslatot: A Budapesti Értéktőzsde Zrt. Közgyűlése megtárgyalta a kereskedési rendszer cseréjének kérdését. A kereskedési rendszercsere projekt 2012 januárjában kezdődik el. A bevezetendő új kereskedési rendszer a Deutsche Börse-NYSE/Euronext közös új kereskedési rendszere lesz. A Közgyűlés a konkrét üzleti modell elfogadásáról egy későbbi időpontban dönt.
Magyarról magyarra fordítva: nem született döntés arról, hogy mindenképp a XETRA rendszert vezetik be, hanem megvárják, míg kiderül, hogy melyik lesz a győztes rendszer a nagy tőzsdefúzió után. A hazai piaci szereplők épp azt sérelmezték, hogy lehet, hogy egy kivezetés előtti rendszert lőcsölnek rájuk sok pénzért. A hazai tőkepiaci szereplők tehát időt nyertek.