Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Szupergyors robotrepülőgépet fejlesztene a Pentagon
Utolsó frissítés:
Tetszett a cikk?
A hangsebességnél ötször gyorsabb, a világ bármely táján lévő célpontot az Egyesült Államok szárazföldi területéről két órán belül elérni képes, pilóta nélküli, távirányítású repülőgép kifejlesztését tervezi a Pentagon - olvasható az amerikai védelmi minisztérium egyik internetes honlapján. A gép a tervek szerint hagyományos kifutópályájáról is képes lesz felszállni összesen 5443 kilogramm fegyverzettel.
A tervezett gép létrehozása lehetővé tenné, hogy az amerikai hadsereg reakciókészsége a továbbiakban ne függjön az előretolt bázisok lététől, és képes legyen azonnali és határozott választ adni ellenséges országok, vagy a nemzetközi terrorizmus bármely destabilizáló, vagy fenyegető akciójára - jelentette a Reuters brit hírügynökség, idézve az amerikai fejlett védelmi kutatási programok ügynöksége (DARPA) bejelentését. A boszniai, afganisztáni és iraki katonai akciók ugyanis nyilvánvalóvá tették az amerikai légierő csapásmérő képességének korlátait. Az új technológia kidolgozása azért is szükséges, mert a jelenlegi és a jövőben várható világpolitikai környezet erőteljesen korlátozza az Egyesült Államok lehetőségeit arra, hogy az ország külföldi támaszpontjairól indítson támadást fontos, illetve időzítés-érzékeny célpontok ellen - véli a DARPA. Egy effajta szupergyors gép például akkor is lehetővé tette volna a Szaddám Huszein iraki elnök palotája elleni támadást, ha az Egyesült Államok szövetségesei - diplomáciai okokból - megtiltják saját területük, s az ott lévő amerikai támaszpontok használatát erre a célra. Az ügynökség szerint a távlati célok között megjelölt, s jelenleg munkaelnevezéssel hiperszonikus cirkáló eszköznek (HCV) nevezett távirányítású gép kifejlesztése az előzetes tervek szerint mintegy 20 évet vesz majd igénybe. (MTI)