Kiselbach Tamás galérista úgy véli, hogy a kivételes jelentőségű alkotást magyar gyűjtő vásárolta meg. A kép árverése végül 50 ezer dolláros kikiáltási árról indult - miután eredetileg az aukciós ház 30-50 ezer dollár értékűre becsülte -, és hosszú licit után érte el a rekord árat.
Az 520 ezer dollár közel ötszöröse annak az eddigi 105 ezer dolláros rekordnak, amelyet a festő 1998. októberében New Yorkban, a Sotheby's aukciós háznál elárverezett Anella virággal című alkotása elért.
A kép végleges változatát egyébként a Magyar Nemzeti Galériában őrzik, és a művészettörténészek a modern magyar festészet nyitó képének, egyik ikonjának tekintik. A vázlatot - amelyet most Chacagóban a Leslie Hindman aukciós háznál árvereztek el, és amelyről csupán a Rippl-Rónaival összefüggő dokumentumokból lehetett tudni - először 1892-ben állította ki a művész a párizsi Palace Gallierában. Azután több kiállításon is szerepelt - többször a végleges változattal együtt - Magyarországon is, mígnem 1906-ban 200 koronáért megvásárolta Mayer Mór. A következő ismert állomás: 1947-ben a mű Bánóczi Dezső gyűjteményébe került az Egyesült Államokba.