gyakorlati belépést segíti, az amerikai oldalon, San Diego egyik luxusüzletében pedig az emberek sorban állnak, hogy drága pénzért megvehessék a limitált széria darabjait.
A Brinco Kínában készült ezer példányban, önköltsége páronként 17 dollár volt. Az eladások haszna a bevándorlók segítésére szolgál a mexikói Tijuanában. A kényelmes és ellenálló lábbelit a bevándorlók szentjének, Torribio Romonak a képe, valamint egy azték és egy amerikai sas ábrázolása díszíti.
Az InSite kezdeményezése korántsem vált ki egyöntetű lelkesedést az Egyesült Államokban, ahová évente mintegy félmillió illegális bevándorló érkezik. Werthein asszonyt nyilvánosan azzal vádolták meg, hogy törvénysértést pártol. Ezt Peter Lanteri, a Minutemen nevű szervezet szóvivője hangoztatta: az ő emberei önkéntes őrjáratokat végeznek a határ amerikai oldalán, hogy elfogják az illegális határátlépőket. A "bevándorlócsizma" tervezője nevetségesnek tartja a vádat: "Csak egy pár lábbeliről van szó" - hangoztatja.
Az argentin művésznő sajátos kezdeményezése azt követően kavarta fel a kedélyeket, hogy Arizona és Új-Mexikó amerikai államok kormányzói rendkívüli állapotot léptettek életbe a mexikói határ térségében az illegális bevándorlás, a vele járó drogkereskedelem és erőszak elleni harcra.