A közlemény szerint Steiner Pál polgármester visszavonta a "tehénparádé" szervezőinek közterület-használati engedélyét, s fegyelmi eljárást is indított a kerületi közterület-hasznosítási társulás igazgatójával szemben, mivel az engedélyeztetés előtt nem egyeztettek a Szent István-bazilika plébánosával.
Mint írják, Steiner Pál továbbra is "egy kedves nyári gegnek" tartja a tehénparádét, azonban, mivel a szervezők – a közlemény szerint "bizonyára nem véletlenül" – nem az engedélyben foglalt területre, hanem a Bazilika díszburkolatára, a járókelőket és hívőket is zavaró pontra helyezték a "fagyis" tehenet, a polgármester visszavonta a Szent István térre kiadott közterület-használati engedélyüket.
Az önkormányzat szerint "sérült a jogbiztonság, amikor a szervezők nem engedélyezett helyen foglaltak közterületet, és akkor is, amikor a tiltakozók az alkotással szembeni ellenérzéseiket önbíráskodással és rongálással fejezték ki".
Az V. kerületi közlés szerint a polgármester és a Szent István-bazilika plébánosa négy évvel ezelőtt állapodott meg abban, hogy addig semmilyen engedélyt nem ad ki az önkormányzat a Szent István térre, ameddig nem egyeztet a Bazilikával.
Július 4-re virradó éjszaka ismeretlen tettesek a Szent István-bazilika szomszédságában felállított, Olvadó jégkrém című alkotást megrongálták, és a bazilika elől átvitték a Liberálisok Házához. Az állítólag tettesek a sajtóban azzal indokolták a szobor áthelyezését, hogy "a tehén ott jelentett problémát, abban a kontextusban", s egy feszültséget akartak feloldani.
Csikós Gergely, a kiállítás projektvezetője akkor az MTI-nek elmondta, hogy az ominózus szobor ugyanolyan érvényes területfoglalási engedéllyel rendelkezett, mint a köztéri kiállítás összes többi résztvevője. "Nem akartuk megbántani a hívőket, hiszen egyik alkotásnak sincs semmiféle vallási, szexuális vagy politikai üzenete" - mondta korábban a projektvezető, hozzátéve, nem tettek feljelentést az ismeretlen tettesek ellen, de úgy fogalmazott, hogy a példátlan cselekedetnek biztosan lesznek következményei. Közlése szerint a kék tehén alkotóit - Hajdu Andrást, Magashegyi Balázst és Imre Krisztiánt - a városi kánikula ihlette meg, erre utal a fagylaltnyél, és a szobrot valószerűtlen kék színnel tették még elvontabbá.