A sok érdekességgel gyarapított múzeum egyik legizgalmasabb újítása a virtuális szekció, ahol az érdeklődők légiósként barbár harcossal küzdhetnek meg, római mennyasszonyként készülhetnek az esküvőre, vagy "berendezhetnek" egy római lakóházat - tájékoztatta az MTI-t az intézmény, ami február 29-ig a Pannonia Provincia Program építési munkái miatt még zárva tart.
A fejlesztési projekt részeként épült fel a rommező déli részében az a korhű tárgyakkal berendezett lakóház-rekonstrukció is, amely az év második felében kerül átadásra, és amelyben az érdeklődők testközelből tapasztalhatják meg a római polgárok hétköznapi életét.
Folytatódik idén az Aquincumi Múzeum 2009-ben indított tudományos-ismeretterjesztő sorozata, ami Budapest történetét mutatja be az őskortól a népvándorlás koráig. Lesz szó egyebek közt a római kori higiéniáról, a hétezer évvel ezelőtti "budapesti" földművelőkről és állattartókról, mítoszokról, mondákról a tárgyak tükrében, Lassányi Gábor, a Magyar Régészek Szövetségének elnöke pedig Ásó, kapa, buldózer címmel tart előadást.
A múzeum megrendezi hagyományőrző programjait is, így május 19-20-án a római kor egyik legkedveltebb ünnepét, a Floráliát. Flóra a virágok és a virágzás, de e mellett a tavasz, a termés és a termékenység patrónája is volt. Az ünnep alkalmából fiatal virágkötők díszítik fel a múzeumot és a romterületet, a látogatók pedig betekintést kaphatnak az antik Róma életébe: kipróbálhatják a hódító légiók fegyvereit, ékszert, sarut, kerámiaedényeket, érmet készíthetnek és szőhetnek is.
Az ez évi programok sorában ismét megrendezik az Aquincumi költő- és dalnokversenyt, de szerveznek ókori tábort, gladiátoros tábort, valamint kelta családi vasárnapot is - bővebb infókért tessék sűrűn felkeresni a hivatalos weboldalt.