A több mint két napon át - március 2. és 4. között - zajló seregszemlét péntek este a Waste Land című brazil-brit film nyitotta, de még bőven akad muníció a későbbiekre is: a szombati napra válogatott filmek például a nyugati társadalmakban élők választási lehetőségeinek komplexitásába nyújtanak betekintést, nem egy közülük a középkorúakat érintő válság, a midlife-crisis témakörét dolgozva fel (Gunnar Goes Comfortable, Men Who Swim).
A gender-kérdéseket kutató, hol tragikus, hol tanulságos női sorsokat bemutató filmek (Girl Model, Inside Lara Roxx, The Mother) éppúgy helyet kaptak a programban, mint a fiatalok problémáiról közelképet festő egyszerre humoros és keserű reality-mozik (Dragonslayer, All We Ever Wanted).
Vasárnap a Toldi Mozi nagytermében inkább olyan alkotások kerülnek terítékre, amelyek rendre fajsúlyos kérdéseket fogalmaznak meg a fogyasztói társadalmakban élők felelősségével kapcsolatban, legyen szó a tech-ipar és az afrikai polgárháborúk kapcsolatáról (Blood in the Mobile), az ökoterrorizmus erkölcsi dilemmáiról (If a Tree Falls), vagy Kína gazdasági növekedésének a hagyományos társadalomra gyakorolt hatásáról (Last Train Home).
A kisterem vasárnap a magyar filmeké: hat friss magyar alkotás mutatkozik be, köztük Lakos Nóra (Magyar Bajusz) és Somogyvári Gergely (Riksa láz) filmjét itt láthatja először a nagyközönség.
A filmprogramokat panelbeszélgetések, a hazai filmek esetében rendezői bemutatkozók, esténként pedig zenés programok kísérik, bővebb infók ezen a Facebook-oldalon.