Mit jelent szembenézni történelmi örökségünkkel? Vagyis mit jelenthetne, ha megtennénk, ha mernénk szembesülni egykori tetteinkkel, döntéseinkkel, múltunkkal? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ a fiatal lengyel írónő Megvagyunk egymással című darabja, amelyet Kabai Lóránt átdolgozásában, Lángoló kerékpár címmel mutat be a Bárka Színház.
Az előadást rendezőként jegyző Kamondi Zoltán az MTI-nek kiemelte, hogy a darab kifejezetten a közép-kelet-európai régió közönségének szól. Magyarország és Lengyelország között ráadásul sok a rokon szituáció, hiszen a lengyelek és a magyarok történelme évszázadokon keresztül összefonódott.
A Lángoló kerékpár szereplői egy szelektív hulladékgyűjtővel felszerelt társasházban élő, háromgenerációs család tagjai: Fásult Nénike tolókocsiban, a nagymama, a mechanikus igavonóállat anya, Aranka és a Pici Jégkislány, aki mindent most tölt le a netről. Színre lép még többek között Edina, a szomszédasszony, aki egy dagadt disznó, egy Rendező, akinek A lovagló ló című filmje az összes díjat besöpörte, bár még el sem készült, egy show Programvezetőnője, aki reméli, hogy ki tud menteni valakit egy folyóból vagy egy égő házból, csak legyen ott a stáb.
A színdarab humoros formában szembesíti a nézőket a fogyasztói társadalom felületességével, a reklámok, a színes bulvár- és pletykalapok, valamint a médiasztárok világának hazugságaival és az önigazoló önáltató mítoszok csapdáival - emeli ki a darab ajánlója, amely szerint a Lángoló kerékpár a nemzeti identitás, a múlthoz való viszony, illetve az attól való elhatárolódás abszurd drámája.