Az 1,06 milliárdos NAVA-zárolás mellett további, hasonló mértékű kiesést jelent, hogy a digitalizált anyagok átadása "jogi értelemben adásvétel", ami után általános forgalmi adót kell fizetnie a társaságnak - magyarázta. Az üzleti tervben szereplő 19 milliárd helyett így "ténylegesen 17 milliárd az, ami költségvetési pénz, és körülbelül négymilliárd forint kereskedelmi bevétellel számolunk" - tette hozzá.
"Ha nem lesz elegendő forrásunk jó, nézettséget hozó műsorok készítésére, akkor értelemszerűen a reklámbevételek sem emelkedhetnek" - említette, hozzátéve, ezek a nézettséggel arányosan változnak.
Az MTV gazdasági menedzsmentje folyamatosan tárgyal a pénzügyi tárcával arról, "hogyan lehet ezt a hatalmas lyukat betömni", de felkészültek arra is, hogy a pótlás elmaradása esetén "szerényebb műsortervvel kell majd előállni" az őszi szezonra - mondta Rudi Zoltán.
"Nem úgy gondolkodik a menedzsment, hogy a műsorokon kell megtakarítani a meg nem kapott pénzt" - jegyezte meg, emlékeztetve arra, hogy a társaság most is zajló reorganizációjának lényege épp a társaság átalakításától vár költségcsökkentést és hatékonyság-növelést.
Kétmilliárdot veszít a költségvetési zároláson a köztévé
Utolsó frissítés:
Kétmilliárd forint bevételkiesést jelent a Magyar Televíziónak (MTV) az idén, hogy a szaktárca a Nemzeti Audiovizuális Archívum (NAVA) kialakítására szánt összeg ötödét zárolta - mondta Rudi Zoltán, az MTV elnöke.