Összeolvad a Duna TV és az MTV?

Utolsó frissítés:

Tetszett a cikk?

A Magyar Televízió szanálására készülnek tervek kormányzati körökbe – írja a Népszabadság. A lap úgy tudja, az elképzelések között parlamenti biztos kinevezése és a Duna TV-vel való összeolvadás is szerepel a jelenleg még csak műholdról sugárzó tévé bázisán.

Az államnak kell garanciát vállalnia arra a kamatok nélkül négymilliárd forintos hitelre, amelyet július végéig kellett volna visszafizetnie a Magyar Televízió Zrt.-nek. A köztévé nemrég bejelentette azonban, hogy nem tudja rendezni a kölcsönt. A Népszabadság ertesülése szerint a költségvetési megszorítások idején a kormány ezt az összeget nem akarja kifizetni, nem kíván tehát jótállni a tévé tartozásáért. A kabinet újabb egy évvel meghosszabbíthatja a garanciavállalást, ám az már most biztos, hogy az MTV jövő nyáron sem tudja rendezni tovább gyarapodó tartozását.

Megoldást jelenthetne a Magyar Televízió, a Magyar Rádió és a Duna TV összeköltöztetése, ám, a médiapark kialakítása is ötvenmilliárdba kerülne. A Népszabadság azt írja: kormányzati körökben ezért egy takarékosabb terv körvonalazódik. E szerint a két közszolgálati tévé - egy irányítás alatt - összeolvadna. Csakhogy nem a Magyar Televízió, hanem a Duna TV lenne az anyaintézmény. Míg ugyanis az MTV-nek gyakorlatilag nincs vagyona, csak - ahogyan Rudi Zoltán elnök fogalmazott - a szellemi tőkéje, az archívuma és az elavult eszközparkja, addig a Duna TV nullszaldós, saját épülete, stúdiója és korszerű eszközei vannak.

Az új bázis a Duna TV épülete, a Millenárison lévő állami tulajdonú stúdió és az Uránia Filmszínház lehetne. Megválasztása előtt Cselényi László, a Duna TV mostani elnöke ez utóbbinak volt az igazgatója.

A Népszabadság szerint ugyanakkor kérdéses, hogy a kormány nevezhet-e ki biztost az MTV Zrt.-hez, hiszen a részvénytársaság tulajdonosa az Országgyűlés. Szóba kerülhet így parlamenti biztos is, ám ehhez kétharmados egyetértésre kell jutnia a politikának.