Blair és Chirac a franciaországi Le Touquet városban találkoznak. Blair annak ellenére próbálja a francia elnököt meggyőzni a háború támogatásáról, hogy londoni kormánykörökből származó értesülések szerint a francia álláspont megváltozásának esélye minimális. „Továbbra is függetlenek akarunk maradni” - nyilatkozta egy újságnak a francia miniszterelnök, Jean-Pierre Raffarin.
Blair tegnap, szintén az iraki válság rendezésének lehetőségeiről tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Az eszmecserében részt vett az oroszországi látogatáson tartózkodó Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök is. Tony Blair a múlt hét végén George Bush amerikai elnöknél tárgyalt, s minden jel szerint erről a találkozóról is tájékoztatta az orosz elnököt.
Közben a BBC információi szerint a brit hadsereg főtisztjei Irak felosztásának és három évig tartó megszállásának előkészítésére kaptak parancsot. A tervek szerint a háború után Irakot szektorokra osztanák, és mindegyik részt más-más ország hadereje ellenőrizné. Jelenleg 30 ezer brit katona tart a Perzsa-öböl felé, köztük 26 ezren a szárazföldi haderő különböző alakulataiban szolgálnak, további 4 ezer a tengerészgyalogság tagja. Az öböl térségébe tart az 1982-es Falkland-háború óta látott legnagyobb brit haditengerészeti flotta is, repülőgép- és helikopter-hordozókkal, valamint egy nukleáris meghajtású tengeralattjáróval az élén.