A londoni tüntetők között várhatóan ott lesz az angol Munkáspárt több prominens képviselője és más, neves közéleti személyiségek. 100 ezer embert várnak New Yorkban, ahol a felvonulók között lesz Desmond Tutu érsek és Susan Sarandon színésznő is. A világ több pontján már zajlanak a megmozdulások: Drezdában, ahol ma emlékeznek meg a város lebombázásának 58. évfordulójáról, közel 10 ezer tüntető arra szólította fel az amerikai kormányzatot, hogy "segítsenek megakadályozni, hogy újra szenvedés, rombolás, és halál" köszöntsön a világra. Isztambulban a rendőrség összecsapott a tűntetőkkel, 45 embert letartóztattak.
Az "Összeurópai Békenap" alkalmából a Humanista Mozgalom, a SZIA (Szolidaritás Ifjúsági Alternatíva) és a Zöld Fiatalok is az utcára hívják a háborút ellenzőket. Az általuk szervezett "békelánc"-demonstráció a Műegyetem előtti rakpartról indul, 11 órakor, és a Szabadság hídon keresztül halad a Fővám tér, Kálvin tér és az Astoria érintésével az Erzsébet térre. A tüntetés útvonalát a BRFK tudomásul vette.
Demszky Gábor főpolgármester meggyőződése szerint szombaton a budapestiek ismét be fogják bizonyítani, hogy igazi európaiakként érettek a demokráciára, és ki-ki szabadon, békésen fogja kinyilvánítani véleményét. Demszky pénteken felszólította a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetését és állományát, "hogy mind a tüntetések engedélyezésénél, mind biztosításánál tekintse prioritásnak" a fővárosiak, valamint a demonstráló kisebbség és a nem demonstráló többség biztonságát. "Magyarország éppen attól demokratikus jogállam, hogy minden, a jogállamiság alapjait meg nem kérdőjelező vélemény szabadon képviselhető, többek között utcai demonstráció formájában is" - olvasható Demszky közleményében.