A Bundesliga mérkőzéseinek közvetítési joga a Kirch csoporté, aki ezt különböző tévéállomásoknak továbbértékesíti. Korábban a bajorok nehezményezték, hogy nem áll arányban "vonzerejükkel" az a pénz, amelyet a központi elosztásból kapnak (a 290 millió eurós szerződésből 20 millió euró). Szakemberek szerint a bajorok, mint a legnagyobb nézőcsalogatók, sokkal több pénzhez jutnának, ha a tv-jogokat külön-külön, egyénileg értékesítenék. A bajorok végül is szolidárisak maradtak a többiekkel, a 36 első és második ligás csapattal. Bár szerintük, mint csúcsklubnak több járt volna, de látszólag beletörődtek a szerényebb összegbe.
A hamburgi Manager Magazin azonban a múlt héten nyilvánosságra hozta: a legeredményesebb és leggazdagabb német futballklub plusz milliókat kapott a Kirchtől annak fejében, hogy nem ellenzi a bajnoki mérkőzések közvetítési jogainak központi értékesítését. A Manager Magazin szerint a képmutató elégedettség mögött az húzódott meg, hogy időközben titokban létrejött a szerződés a Kirch-konszernnel a "felárról".
A Kirch-konszern az első három évre 30 millió márkát (15,4 millió eurót) ígért, a 2003-2004-es szezontól kezdve pedig ennél is több, 50 millió márka (25,6 millió euró) lett volna esedékes, ha a Kirch időközben nem jut csődbe. A hamburgi magazin szerint a Kirch két szezonban összesen 40 millió márkának megfelelő összeget fizetett ki eddig az FC Bayernnek, különböző marketingszerződések címén.
Frank Mackerodt, a Hamburger SV felügyelőbizottságának tagja úgy nyilatkozott, hogy ha igazak a hírek, akkor a versenyfeltételek eltorzításáról van szó. Szerinte a bajoroknak nem csak a pótlólagos bevételeket kell leadniuk a ligának, de esetleg az adott időszakban szerzett bajnoki címtől is meg kellene fosztani a klubot, hisz a pénzt játékosvásárlásra is fordították. Uli Hoeness, az FC Bayern menedzsere cinikusan fogadta a felzúdulást, a Bayernnel szemben mindig is tapasztalható irigységről beszélt, s arról, hogy „már megint okosabbak voltak, mint a világ többi része”. (MTI)