Irán egyike azon államoknak, ahol a 18 éven aluli bűnösökre is kiszabható a halálbüntetés. A közel-keleti országban az elmúlt évben 316 halálbüntetést hajtottak végre, körülbelül százzal többet, mint az azt megelőző évben. Az Iránban érvényes szigorú iszlám törvénykönyv, a Sarija alapján halálbüntetés jár istenkáromlásért, fegyveres rablásért, szexuális erőszakért, kábítószer-kereskedelemért és gyilkosságért; az elkövetőket általában felakasztják. Megkövezésre ítélik a törvénykönyv alapján a házastársi hűtlenségben bűnösnek talált embereket; ám a kövezések - ahol a földbe ásott férfiakat és nőket kövekkel dobálják meg - száma mára már egyre kevesebb az országban.
Részben a Sarija alapján ítélkeznek Szaúd-Arábiában is; az arab országban azonban 2002-ben "csak" 42 kivégzésről adott számot a Hands off Cain. Szaúd-Arábiában halálbüntetés jár gyilkosságért, de ha az áldozat rokonai megbocsájtanak az elkövetőnek, akkor nem végzik ki. Szintén kivégzik a kábítószerrel kereskedőket, az iszlám hitről áttérőket, a rablókat, a házastársi hűtlenkedőket, a boszrkányságban résztvevőket valamint azokat is, akikről bebizonyosodik, hogy homoszexuálisok. Mindemellett az ország törvénykönyve halálbüntetést ír elő azoknak, akik "személy, magán - vagy köztulajdon (otthonok, mecsetek, iskolák, kórházak, gyárak, hidak, víztározók, olajvezetékek) elleni erőszak révén aláássák a biztonságot, mint például a gépeltérítésben résztvevők...".
A halálbüntetést kiosztó országok élvonalába tartozó Egyesült Államokban tavaly összesen 71 embert végeztek ki az ország 13 államában. A legtöbb ilyen büntetés kiszabására Texas államban került sor; Bush elnök szülőhelye azon államok közé tartozik, ahol a fiatalkorúak is elítélhetőek. Az országban általában emberölésért jár halálbüntetés, de California és Colorado államokban hazaárulásért, Georgia államban emberrablásért és gépeltérítésért, Floridában pedig kábítószer csempészetéért és szexuális erőszakért is kiszabják a legsúlyosabb büntetést.