Mindketten sztárok voltak hazájukban. Marie Trintignant szülei is hírességek, ő maga vagy harminc filmben játszott, sokszor nehéz sorsú, kiszolgáltatott, vívódó nőket. Cantat a Noir Desir nevű, nálunk is jól ismert francia rockzenekar énekese nemcsak szertelen rock and roll életformájáról volt híres, hanem a rasszizmussal és a globalizmussal szembeni harcos (olykor militáns) kiállása, valamint Le Pen-ellenes fellépése miatt is.
Cantat, akinek korábban nem voltak ismert erőszakos cselekményei, a hozzá közelállók szerint meg akarta ölni magát a történtek után. Volt barátnője, Christine Aradi, aki meglátogatta a kórházban,arról számolt be, hogy öngyilkossági kísérletet végrehajtó más betegekkel együtt, lekötözve tartják az énekest, elégtelen táplálás mellett, megalázó körülmények között. Amikor már Cantat képes volt tanúskodni, a litván rendőrségnek azt vallotta, hogy egy "őrült veszekedés nyomán történt baleset", nem pedig szándékos erőszak okozta Marie Trintignant halálát. Ezt az orvosi jelentések nem támasztják alá maradéktalanul. Az MTI a Le Monde-ot idézi: az agyvizenyő, amely a színésznő halálát okozta, nem alakulhat ki pusztán csak elesés vagy egy egyszerű pofon következtében, a színésznő agysérülései olyanok, mint a közúti balesetek áldozataié, például bukósisak nélkül száguldozó motorosoké vagy olyan autóvezetőké, akik nem kapcsolták be a biztonsági övet.
A Time magazin a családon belüli erőszak összefüggésébe ágyazza a történteket, s arra mutat rá, hogy nem társadalmi helyzet, életkor, képzettség, műveltségi szint, foglalkozás függvénye az otthoni erőszak. Ha hasonló kategóriákban kezdenénk gondolkodni - írja a lap - elvesztjük a megértés lehetőségét. Az eset a családon belüli erőszak új megközelítésének szükségességét veti fel: a feldolgozatlan konfliktusok, az alkohol, a drogok mind-mind ott vannak az okok között, éppúgy, mint a nő-férfi viszony, a szexualitás mély, bonyolult összefüggései, illetve a nők általában vett kiszolgáltatottabb helyzete. A Time Barbara Helfferichet, az EU szociális biztosának esélyegyenlőséggel foglalkozó irodalvezetőjét idézi, aki a legsürgősebbnek azt nevezi, hogy az otthoni erőszakot ne tekintsük többé magánügynek.
Amint arról a HVG is beszámolt, miközben Magyarországon készül a családon belüli erőszak megelőzését szolgáló intézkedési csomag, az utóbbi hat év bűnügyi mutatói alapján átlagosan minden hónapban legalább egy gyermek és minden héten legalább egy nő életét oltja ki közeli hozzátartozó, és minden hatodik órára jut egy otthoni, nem halállal végződő erőszakos bűncselekmény.